A A A

Monitor AOC z czasem reakcji poniżej 0,5 ms

9 lipca 2019, 08:00
Monitory AOC dla graczy – niskie opóźnienia i wysoka częstotliwość odświeżania matrycy.
Monitor AOC z czasem reakcji poniżej 0,5 ms

Agon AG251FZ2 i AG271FZ2 to stosunkowo tanie ekrany gamingowe, które w USA mają kosztować 339 i 379 dolarów. W obydwu monitorach, które różni tylko przekątna (24,5 i 27-cali), producent zastosował matrycę typu TN o rozdzielczości 1920x1080, jasności 400 nitów i bardzo niskim czasie reakcji wynoszącym 0,5 ms MPRT (Moving Picture Response Time). Warto pamiętać, że tak niska wartość jest szacunkowa (a nie faktyczna, czyli zmierzona) i stanowi owoc działania systemu, który używa migotania podświetlenia ekranu do redukcji rozmycia obrazu. Dynamiczne odświeżanie ekranu sięga 240 Hz i jest zgodne z technologią AMD FreeSync, działającą poprzez interfejsy DP i HDMI. Dzięki temu częstotliwości odświeżania (48–240 Hz) i renderowania obrazu są zsynchronizowane.

Monitory AOC obsługują również funkcję Shadow Control, zwiększającą liczbę szczegółów w ciemnych obszarach obrazu; Low Input Lag, która pomija przetwarzanie obrazów przez samą matrycę oraz Lowblue Light Mode – tryb chroniący oczy przed niebieskim światłem, które może zaburzać sen.

Obydwa panele mają wspólny taki sam zestaw wejść (DisplayPort 1.2, HDMI 1.4/2.0, DVI-D i D-SUB) oraz głośniki o łącznej mocy 3 W. Na obudowie monitorów umieszczono również przycisk QuickSwitch, umożliwiający szybkie przełączenie się pomiędzy dwoma trybami pracy i…  odchylany pałąk, służący do zawieszanie słuchawek.

Na razie nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) AG251FZ2 oraz AG271FZ2 będzie można kupić w Europie. W polskich sklepach można obecnie kupić 25-calowego Agona poprzedniej generacji oznaczonego jako AG251FZ1.

Ceny w urządzeń w Stanach Zjednoczonych to 339 i 379 dolarów odpowiednio za model 24,5- i 27-calowy.

fot. AOC


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto