A A A

Monitoruj sen i aktywność fizyczną

3 października 2014, 11:00
Marka Basis przedstawiła nowy model smartwacha Basis Peak umożliwiającego m.in. monitorowanie snu oraz aktywności fizycznej.
Monitoruj sen i aktywność fizyczną

Urządzenie z ekranem dotykowym wykorzystuje ulepszoną technologię czujników, by zapewnić monitorowanie rytmu serca przez cała dobę, również w trakcie ćwiczeń, bez konieczności korzystania z paska na klatce piersiowej. W modelu Peak firma Basis wprowadza niepowtarzalne połączenie automatycznego śledzenia aktywności, zaawansowanej analizy snu i nawyków użytkownika, po to, aby ułatwić zmianę zachowań, poprzez dostarczanie najbardziej kompleksowego obrazu snu i treningów spośród wszystkich produktów tego rodzaju.

Basis Peak będzie dostępny od listopada w cenie 199,99 dolarów. Podczas projektowania urządzenia firma Basis stworzyła nowy optyczny moduł pomiaru tętna, stosując bardziej zaawansowany sensor o większej precyzji. Peak stale monitoruje ruch, potliwość i temperaturę skóry.  Takie wieloczujnikowe podejście w połączeniu z technologią Basis BodyIQ umożliwia automatyczne wykrywanie chodzenia, biegania, jazdy na rowerze, fazy snu, jakości snu i innych parametrów. Nawet przy nieprzerwanej aktywności tych czujników Peak pracuje na baterii do czterech dni, co jest bardzo dobrym rezultatem, w porównaniu z większością urządzeń "wearable" dostępnych obecnie na rynku. Peak jest wodoszczelny do 5 atmosfer i można go nosić podczas pływania. W przyszłości będzie również mógł wyświetlać powiadomienia o rozmowach przychodzących i SMS-ach z telefonu z systemem iOS lub Android

Zaawansowane technologie w stylowej obudowie

  • Inteligentne śledzenie aktywności i snu dzięki BodyIQ - inteligentne rozwiązania wbudowane w pierwotny system firmy Basis do monitorowania treningu i snu znajdą się również w Peaku. Obejmują one technologię BodyIQ z unikalnymi algorytmami, która pozwala na automatyczne śledzenie snu i aktywności fizycznej (chodzenia, biegania i jazdy na rowerze), a także rozwiązanie Advanced Sleep Analysis, które analizuje fazy REM, głębokiego i płytkiego snu oraz problemy z zaśnięciem, przerwy i jakość snu.
  • Wysokiej klasy konstrukcja z możliwością dopasowania - Peak cechuje się eleganckim wyglądem i kutym, aluminiowym korpusem z ekranem dotykowym z Gorilla Glass 3 - wodoodpornym do 5 atmosfer - oraz miękkimi, oddychającymi opaskami silikonowymi, które można indywidualnie dopasować. Peak będzie początkowo dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: matowa czarna koperta z czarnym paskiem z czerwonymi dodatkami lub szczotkowana srebrna koperta z białym paskiem z szarymi akcentami. Standardowe zegarkowe zaczepy o szerokości 23 mm pozwalają również użytkownikom na wybór własnych pasków.
  • System zdrowych nawyków - Peak będzie nie tylko nieustannie monitorował aktywność fizyczną, ale również dodatkowo motywował użytkownika do utrzymywania zdrowego trybu życia i ułatwiał mu to. Pomagając użytkownikom w wyznaczaniu konkretnych celów, takich jak chodzenie spać codziennie o tej samej porze czy wstawanie zza biurka raz na godzinę podczas pracy, system zdrowych nawyków automatycznie dostosowuje się do postępów użytkownika, aby zagwarantować, że cele są osiągalne, a nawyki utrwalone.
  • Powiadomienia - Peak dzięki połączeniu ze smartfonem z systemem Android lub iOS może wyświetlać powiadomienia tak jak smartwatch - w tym o rozmowach przychodzących i wiadomościach. Funkcje te będą dostępne w ramach darmowej aktualizacji dla wszystkich nabywców Peaka, z czasem będą dodatkowo rozbudowywane. Urządzenie może informować o nowych powiadomieniach również za pomocą wibracji.
  • Zoptymalizowany pod urządzenia mobilne - aplikacje Basis dla systemów iOS i Android będą sterować konfiguracją urządzenia i danymi do wyświetlania przez cały dzień. Oprócz podstawowych wskaźników, takich jak kroki, kalorie oraz aktywność BodyIQ (trening i sen), mobilna aplikacja wyświetli szczegółowe informacje nt. snu, aktywności i nawyków, by użytkownicy trzymali rękę na pulsie.

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto