A A A

Można już instalować pełną wersję Edge dla Linuksa

4 listopada 2021, 12:00
Microsoftowa przeglądarka WW dla Linuksa jest oferowana w wersji stabilnej.
Można już instalować pełną wersję Edge dla Linuksa

Najważniejsze platformy

Premiera stabilnej wersji Edge'a dla Linuksa odbyła się w rok po wydaniu edycji rozwojowej (dev) i w pół roku po opublikowaniu wariantu beta.

Nowy Edge będzie działał w wielu dystrybucjach Linuksa, m.in. Ubuntu, Debianie, Fedorze i openSUSE. Microsoft ogłosił to pierwszego dnia konferencji Ignite IT pro. Edge'a uruchomimy zatem obecnie w systemach Windows, macOS, iOS, Android i Linux.

Browser Edge dla Linuksa jest polecany szczególnie programistom, którzy zamierzają za jego pomocą testować strony WWW i aplikacje webowe.

Microsoft zapowiedział opracowanie narzędzia, które pomoże firmom w zakończeniu korzystania z Internet Explorera. Flagowa niegdyś przeglądarka Microsoftu przestanie być obsługiwana 15 czerwca 2022 roku w większości wersji Windows.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto