A A A

NEC MultiSync EA244UHD– nowa linia monitorów 4K

25 czerwca 2014, 13:30
NEC Display Solutions wprowadza na rynek pierwszy monitor z serii 4K Ultra High Definition (UHD) – NEC MultiSync EA 244UHD.
NEC MultiSync EA244UHD– nowa linia monitorów 4K

Dzięki rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160), ten 24-calowy monitor oferuje ponadprzeciętną przejrzystość obrazu, sprawiając, że odbiorca może dostrzec najdrobniejsze szczegóły. Poza wysoką wydajnością i jakością, EA244UHD oferuje również panel o szerokim gamucie barwowym (108% AdobeRGB) i 14-bitowej korekcji krzywej gamma. Ponadto panoramiczny format zapewnia dużą przestrzeń roboczą, którą można wykorzystać w profesjonalnych zadaniach biurowych oraz branży projektowej.

Dzięki złączom DisplayPort, DVI i HDMI monitor może być używany w każdym środowisku, w którym wymagane jest podejmowanie decyzji na postawie szczegółowego obrazu o niezawodnej jakości. Dodatkowo, w przypadku konfiguracji wielomonitorowych, możliwe jest wykorzystanie funkcji ControlSync, synchronizującej jasność, temperaturę bieli, tryb zasilania i wiele innych ustawień, jak również umożliwiającej włączanie i wyłączanie nawet sześciu monitorów jednym przyciskiem.

Doskonała ergonomia sprawia, że EA244UHD jest bardzo przyjazny użytkownikowi i wpływa pozytywnie na efektywność pracy. Ponadto monitor posiada porty USB, wbudowane głośniki oraz najnowszą wersję złącza Mobile High-Definition Link (MHL), które umożliwia wyświetlanie obrazu ze smartfona bezpośrednio na ekranie monitora, a także ładowanie podłączonego urządzenia.

EA244UHD to profesjonalny monitor dla wielu różnych branż, w tym: przemysłu, lotnictwa oraz organizacji naukowych. Przykładowo: wysoka szczegółowość i szybki czas reakcji monitora pozwalają na uczynienie go integralnym elementem kontroli ruchu lotniczego. Wśród innych potencjalnych zastosowań można wymienić: geograficzne systemy informacyjne, pomieszczenia kontrolne i nadzoru, jak również symulatory, fotografię i nadawanie sygnału radiowo-telewizyjnego.

Połączenie podświetlenia LED, plastików pochodzących z recyclingu oraz brak materiałów niebezpiecznych, a także energooszczędne funkcje i czujniki gwarantują zgodność EA244UHD z proekologicznym podejściem NEC Green Vision.

Dostępność i gwarancja

Monitor NEC MultiSync EA244UHD jest już dostępny na polskim rynku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto