A A A

Najnowsza wersja beta iOS-a zamazuje nagie zdjęcia

12 listopada 2021, 10:00
Dzięki funkcji bezpieczeństwa dzieci będą chronione przed materiałami o zabarwieniu seksualnym
Najnowsza wersja beta iOS-a zamazuje nagie zdjęcia

Rodzice nie będą powiadamiani o decyzji dzieci

Apple dodał do najnowszej wersji beta systemu iOS 15.2 funkcję bezpieczeństwa. Dzieci korzystające z aplikacji Wiadomości będą chronione przed zdjęciami o charakterze seksualnym. System będzie skanował wszystkie zdjęcia przychodzące, a obrazy spełniające kryteria materiałów erotycznym zostaną zamazane. Dziecko otrzyma ostrzeżenie o zawartości zdjęcia i informację, że może go nie oglądać.

Koncern ogłosił w sierpniu br., że nowa wersja systemu będzie dodatkowo wysyłać powiadomienia do rodziców, jeśli ich dziecko zdecyduje się wyświetlić erotyczne zdjęcia. Z informacji podanych przez serwis Macrumors.com wynika, że gigant jednak zrezygnował z tego elementu zabezpieczenia. Zamiast tego dzieciom zostanie pozostawiony wybór, czy poinformować o zdjęciu kogoś, komu ufają.

Oczywiście funkcje dodane do najnowszej wersji beta systemu iOS 15.2 mogą się jeszcze radykalnie zmienić przed oficjalną premierą i zostać całkowicie usunięte z aktualizacji.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto