A A A

Napisy.org powrócą?

11 lutego 2008, 11:39
Napisy.org powrócą?

Jak donosi Gazeta Wyborcza, zabrzańska prokuratura ma wątpliwości, czy właściciel serwisu Napisy.org popełnił przestępstwo, udostępniając w internecie napisy do filmów.
Portal zamknięto 17 maja ubiegłego roku na wniosek właścicieli praw autorskich działających w ramach Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej. Jednak aż do dzisiaj ani 26-letni właściciel Napisy.org, ani żaden z jego 8 współpracowników nie usłyszał zarzutów.

Prokuratura czeka ponoć na opinię biegłego w tej sprawie. Ma on stwierdzić, na ile tłumaczenie filmu jest odrębnym utworem oraz czy tłumaczenie przeprowadzone na własną rękę może naruszać prawa autorskie. Jeżeli opinia biegłego będzie na korzyść właściciela serwisu, to prokuratora umorzy śledztwo, a policja odblokuje Napisy.org – serwis będzie mógł wznowić działalność.

Źródło: Gazeta.pl


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
soboliero
soboliero
opera
11 lutego 2008, 13:50
dokładność tłumaczenia
jak to zakwalifikowac jak ktoś źle przetłumaczy film?
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto