A A A

Navilock i rosyjski system GPS

3 lipca 2012, 09:13
Navilock i rosyjski system GPS

Navilock producent nowoczesnych rozwiązań mobilnej technologii wprowadził na polski rynek odbiornik GPS, który współpracuje z rosyjskim systemem nawigacyjnym Glonass.

Odbiornik Navilock NL-662U USB GLONASS to urządzenie, które we współpracy z mapą potrafi precyzyjnie określić dane co do pozycji geograficznej, wysokości nad poziomem morza itp. Podobnie jak GPS jest systemem stadiometrycznym, który ustala położenie w punkcie przecięcia czterech sfer o promieniach obliczonych na podstawie czasu propagacji sygnału i środkach znanych z depesz nawigacyjnych wysyłanych przez satelity. Rosyjski, satelitarny system nawigacyjny obejmujący swoim zasięgiem całą kulę ziemską i dobrą alternatywa dla istniejącego amerykańskiego systemu GPS.

Odbiornik Glonass posiada wewnętrzną antenę, a jego czułość wynosi 160 dBm. Za pomocą portu USB urządzenie można podłączyć do dowolnego komputera. Po zainstalowaniu mapy i odpowiedniej konfiguracji, Navilock USB Glonass jest gotowy do określenia naszej pozycji na ziemi.

Po co kolejny GPS? Producent przekonuje, że to rozwiązanie może nam pomóc w momencie gdy amerykański GPS zawiedzie, wówczas ustalenie pozycji w odległym zakątku świata za pomocą Glonass może uratować komuś życie.

Cena detaliczna sugerowana przez dystrybutora – Impakt, wynosi 319 zł


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto