A A A

Nawigacja na platformę Android

15 lutego 2010, 11:47
Nawigacja na platformę Android

Podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, NAVIGON zaprezentował oprogramowanie nawigacyjne MobileNavigator na platformę Android.

MobileNavigator dla Android’a pozwala posiadaczom takich telefonów jak Nexus One, HTC Magic czy HTC Hero (wersje systemu od 1.5 do 2.1) korzystać z onboard’owego rozwiązania nawigacyjnego. Wszystkie dane, łącznie z mapami, są przechowywane w urządzeniu, więc nie ma potrzeby korzystać z transmisji danych. Oznacza to, że nie ma problemu z długim oczekiwaniem na ściągnięcie kolejnych fragmentów mapy i nie są doliczane opłaty
za transmisję danych, co jest szczególnie ważne za granicą.

Reality View wyświetla kierowcy realistyczny, trójwymiarowy obraz miejsca zjazdu z autostrady wraz z ze wszystkimi ważnymi znakami. Tryb wyświetlania zmieni się też automatycznie z dziennego na nocny, możliwa jest również zmiana położenia wyświetlania mapy – pozioma lub pionowa, w zależności od tego, czy kierowca chce widzieć więcej drogi przed sobą, czy po bokach.

Oprogramowanie oferuje odświeżanie obrazu na poziomie  8 klatek na sekundę w trybie mapy, co zapewnia czytelne i płynne wyświetlanie informacji.  Oprócz zaawansowanych funkcji obrazowania, inteligentni asystenci, jak np. Lane Assistant (Asystent Pasa Ruchu) czy Speed Assistant (Asystent Prędkości) czy funkcja Text-to-Speech  zapewniają dodatkową pomoc w bezpiecznym dotarciu do celu.

MobileNavigator integruje się z systemem Android, wykorzystując jego interfejs użytkownika dla intuicyjnej obsługi nawigacji. System wprowadzania celu podpowiada w trakcie wprowadzania kolejnych liter, jaki adres możemy mieć na myśli, co ułatwia i przyspiesza planowanie podróży. Dodatkowo, aplikacja pozwala nawigować bezpośrednio do adresów zapisanych w książce adresowej.

MobileNavigator dla urządzeń z systemem Android będzie dostępny do ściągnięcia ze sklepu Android Marketplace w ciągu najbliższych tygodni. Oprogramowanie będzie dostępne ze zniżką związaną z jego premierą - promocyjna cena będzie wynosić 49 95 euro za wersję regionalną (w tym mapa Polski) lub 74 95 euro za wersje europejską. NAVIGON oferuje również bezpłatne testy oprogramowania w pełnej funkcjonalności przez 30 dni.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto