A A A

Nawigacja z oprogramowaniem Mio Spirit II

2 września 2010, 13:25
Nawigacja z oprogramowaniem Mio Spirit II

Mio Technology wprowadza na rynek kolejny model urządzenia z nowej linii zaawansowanych nawigacji samochodowych. Mio Moov S605 jest już drugim urządzeniem, wyposażonym w nową wersję oprogramowania nawigacyjnego Mio Spirit II. W sklepach jest dostępny z pakietem map 44 krajów europejskich.

Mio Moov S605 jest udoskonaloną wersją Mio Moov S600. Podobnie jak swój poprzednik ma 5” panoramiczny ekran dotykowy wyposażony w technologię Slide Touch, która umożliwia bardzo sprawne wybieranie kolejnych pozycji z menu. Na obudowie znajdują się dwa podświetlane na pomarańczowo przyciski Home Button i Zapisz, dzięki którym użytkownik w każdym momencie może szybko powrócić do menu głównego lub zapisać wybraną lokalizację w pamięci urządzenia.

Nowy model Mio ma dwukolorową opływową obudowę. Lśniący czarny front i srebrny zaokrąglony tył sprawiają, że urządzenie prezentuje się elegancko i jest jednocześnie bardzo wygodne w użytkowaniu.

Urządzenia Mio Moov S605 dają możliwość trójwymiarowego podglądu obiektów mijanych na trasie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku podróży przez miasta, których nie znamy. Wizualizacje 3D pozwalają na szybsze zorientowanie się w okolicy, w której kierowca znalazł się w danym momencie.

Standardem najnowszych urządzeń Mio jest oprogramowanie nawigacyjne Mio Spirit II. W ramach niego znajduje się m.in. inteligentna i łatwa w obsłudze wyszukiwarka, która działa podobnie jak wyszukiwarki internetowe. Wystarczy wpisać słowo kluczowe albo kombinację słów, a urządzenie w ciągu kilku sekund wskaże na mapie poszukiwaną lokalizację.

Podczas jazdy przydatna jest funkcja Eksploruj. Użytkownik ma dzięki niej gwarancję szybkiego wyszukania przydatnych informacji, takich jak lokalizacja najbliższego parkingu czy stacji benzynowej. Asystent pasa ruchu podpowie natomiast z wyprzedzeniem, który pas ruchu wybrać, by szybko i bezpiecznie pokonać skrzyżowanie. Ponadto nowy model Mio poinformuje o fotoradarach znajdujących się na trasie i zasygnalizuje moment, kiedy kierowca przekroczy dozwoloną prędkość.

To alternatywa dla tradycyjnych przewodników, którą docenią przede wszystkim lubiący podróżować wygodnie. Mio Moov S605 zawiera zbiór szczegółowych informacji o atrakcjach turystycznych, centrach handlowych i rozrywkowych, bazie gastronomicznej i hotelowej w dużych i popularnych miastach turystycznych w Europie. Użytkownicy mogą też dokupić kolejne przewodniki w e-sklepie Mio.

Jedną z funkcji urządzenia, szczególnie docenianą w przypadku kłopotów na drodze, jest Pomoc drogowa. W nowych urządzeniach Mio Moov S605 znajdziemy preinstalowane numery pomocy drogowych w poszczególnych państwach w Europie. Wystarczy w menu głównym wybrać opcję Mio More, aby uzyskać dostęp do zakładki „SOS Roadside Assistant”, gdzie wystarczy określić państwo, w którym się znajdujemy, a nawigacja poda nam jeden z numerów pomocy drogowej dostępnej na danym terenie. Nie trzeba więc już ani podróżować z listą kontaktów, ani nawet o nich pamiętać. Mio Moov S605 jest bazą takich informacji.

Dzięki tej funkcji użytkownik nawigacji może stworzyć swój własny dziennik podróży. Mio Moov S605 pozwala na zapis detali miejsca, w którym w danej chwili znajduje się kierowca. Prosta operacja umożliwia nie tylko zapisanie lokalizacji albo fragmentu trasy w pamięci urządzenia, ale także przeniesienie obrazu do komputera osobistego albo na telefon komórkowy. Za pomocą Mio Moov S605 można również komentować przebieg podróży nagrywając swój głos, co stanowi doskonałe uzupełnienie graficznego dziennika drogi.

Mio Moov S605 daje również możliwość wyznaczenia trasy przejazdu na podstawie zdjęć miejsc, w których użytkownik chce się znaleźć. Wystarczy, że doda do urządzenia geotagowane fotografie (czyli takie, które zawierają dodatkowo precyzyjne oznaczenie pozycji na mapie), a sprzęt wytyczy na ich podstawie trasę. Geaotagowane zdjęcia można znaleźć w Internecie (np. w serwisach Google czy Flickr, na stronie www.NavPix.net), albo wykonać samodzielnie aparatem z odpowiednią funkcją. Zdjęcia będą widoczne jako ikonki na mapie.

Nowy model Mio Moov S605 ma bardzo wygodną funkcję informowania o aktualnej sytuacji na europejskich drogach. Użytkownik może korzystać z systemu TMC (Traffic Message Channel), który pozwala na otrzymywanie w czasie rzeczywistym komunikatów o tym, co dzieje się na trasie. Informacje o tym są przesyłane drogą radiową z lokalnych nadajników bezpośrednio do nawigacji, co pozwala kierowcy na szybką reakcję i ominięcie wszelkiego rodzaju utrudnień.

Zestaw Mio Moov S605 zawiera oprogramowanie nawigacyjne MioMore Desktop 2, które pozwala na wygodne zarządzanie urządzeniem z poziomu komputera. Za pomocą Mio More Desktop 2 można łatwo zaktualizować urządzenie o nowe dane mapowe lub bazy fotoradarów. W zestawie znajdują się również: kabel USB, ramię do mocowania oraz ładowarka samochodowa.

Sugerowana cena detaliczna brutto Mio Moov S605 wynosi 699,00 złotych.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto