A A A

Nokia zaprasza na warsztaty z Qt SDK

4 listopada 2010, 12:19
Nokia zaprasza na warsztaty z Qt SDK

Firma Nokia zaprasza na pierwsze w Polsce warsztaty z tworzenia aplikacji w środowisku programistycznym Qt SDK, które odbędą się 27 i 28 listopada.

Warsztaty dedykowane są zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych programistów, a poprowadzą je doświadczeni trenerzy z Forum Nokia. Wstęp na to szkolenie jest darmowy. Warsztaty odbędą się w auli Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Pierwszy dzień szkolenia poświecony będzie wprowadzeniu do Nokia Qt SDK. Podczas drugiego dnia wiedza ta zostanie rozszerzona o informacje dotyczące zaawansowanego projektowania aplikacji na Nokia N8.

Aby wziąć udział w warsztacie wystarczy zgłosić swoją obecność poprzez stronę www.nokia.pl/qt - pod tym adresem znajduje się także ramowy program warsztatów.

Qt Software Development Kit opiera się na dwóch koncepcjach: efektywności tworzenia aplikacji oraz dystrybucji. SDK zawiera pełny zestaw narzędzi, w tym API przeznaczone do szybkiego tworzenia aplikacji. Umożliwia on także tworzenie jednej aplikacji, a następnie adaptowanie jej na inne urządzenia oparte na systemie Symbian, w tym na najnowszej platformie Symbian^3 lub MeeGo. Dzięki temu Nokia Qt SDK oferuje twórcom aplikacji ogromny zakres możliwości dystrybucji. Najnowsza wersja SDK skróciła o 70% wymaganą długość linii kodu do stworzenia aplikacji, co zasadniczo uprościło pracę programistów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto