A A A

Nowa wersja Mac OS X u deweloperów

24 lutego 2011, 15:26
Nowa wersja Mac OS X u deweloperów

Wraz z premierą nowych MacBooków Pro, Apple zaprezentowało kolejne funkcje nadchodzącego systemu operacyjnego – Mac OS X Lion. Pierwsza wersja poglądowa została także udostępniona wszystkim deweloperom.

Nowa wersja systemu operacyjnego firmy Apple została po raz pierwszy zaprezentowana w trakcie konferencji prasowej, która miała miejsce pod koniec zeszłego roku. Informacje o zaprezentowanych wtedy usprawnieniach można znaleźć w naszym wcześniejszym materiale.

Dziś Apple pokazało kolejne nowości, które znajdą się w Lionie. Po pierwsze, pojawią się nowe animacje, które mają umilić pracę z systemem i ułatwić korzystanie z gestów na trackpadzie zamontowanym w MacBookach i zewnętrznym Magic Trackpadzie. Kolejnym udogodnieniem ma być funkcja autozapisu zintegrowana z systemem – użytkownicy nie będą musieli pamiętać o zapisywaniu dokumentów, bowiem zrobi to za nich komputer. Z poziomu nowej opcji Wersje będzie można uzyskać dostęp do wszystkich zapisanych wersji dokumentów. Będą one przedstawiane w postaci zbliżonej do funkcji Cover Flow. W przypadku konieczności ponownego uruchomienia komputera, zapamiętane zostaną wszystkie otwarte aplikacje i dokumenty. Będą one automatycznie przywracane po uruchomieniu systemu. Odświeżona zostanie także domyślna aplikacja do odbioru poczty elektronicznej. W oczy rzuca się szczególnie nowy interfejs i możliwość przeglądania maili w widoku konwersacji. Ostatnia z zaprezentowanych funkcji to AirDrop – pozwoli ona na bezprzewodowe przesyłanie danych pomiędzy komputerem, a urządzeniami mobilnymi.

Mac OS X Lion ma trafić na rynek w lecie 2011 roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto