A A A

Nowa wersja aplikacji USB Lock

29 grudnia 2010, 14:09
Nowa wersja aplikacji USB Lock

Firma Advanced Systems International, producent oprogramowania USB Lock, służącego do blokowania możliwości nieautoryzowanego kopiowania danych na nośniki zewnętrzne, wydała najnowszą wersję swojego flagowego produktu USB Lock RP, opatrując ją numerem 5.29.

Najważniejsza zmiana w nowej wersji to wprowadzenie obsługi interfejsów szybkiego przesyłania: e-SATA, USB 3.0, FireWire oraz urządzeń USB MTP (Media Transfer Protocol). Jest to jedno z pierwszych tego rodzaju rozwiązań na rynku, pozwalających kontrolować napędy e-SATA.

Ochrona odbywa się na poziomie systemu operacyjnego i nie wpływa na normalnie stosowane urządzenia, takie jak klawiatury i myszki usb, czy skanery. Program uruchamiany jest w tle jako usługa i zapewnia ochronę bez realnego wpływu na wydajność komputerów (0% CPU).

USB Lock RP służy do zdalnego zarządzania ochroną komputerów w sieci lokalnej. Jedna konsola administracyjna może być przystosowana do obsługi nawet powyżej tysiąca komputerów. Ochrona odbywa się w czasie rzeczywistym. Opcjonalnie oprogramowanie może zostać wyposażone w dodatek USB Aware raportujący nazwy plików zapisywanych na kontrolowanych nośnikach (USB Lock RP+) oraz w możliwość szyfrowania zawartości pendrivów (USB Lock RPE).

Program działa w sieciach zbudowanych z komputerów z systemami Windows 2000, XP, Server 2003/2008, Vista oraz Windows 7 (32 lub 64 bit).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto