A A A

Nowa wersja pancernego tabletu Toughpad FZ-G1

28 sierpnia 2018, 12:00
Firma Panasonic zaprezentowała kolejną odsłonę swojego najpopularniejszego tabletu klasy fully rugged, Toughpada FZ-G1.
Nowa wersja pancernego tabletu Toughpad FZ-G1

Dzięki procesorowi Intel Core i5-7300U vPro piąta generacja w pełni wzmocnionego Toughpada FZ-G1 zapewnia jeszcze lepszą wydajność przy zmniejszonym zużyciu energii. Nowa wersja modelu ma dwa razy więcej pamięci RAM od poprzednika i dysk SSD o pojemności 256 GB.

Model FZ-G1 działa w oparciu o system operacyjny Windows 10 Pro. Jest wyposażony w pojemnościowy wyświetlacz, który można obsługiwać 10 palcami lub wodoodpornym rysikiem (klasa IP55), co pozwala na korzystanie z urządzenia nawet w deszczu. Oferuje też możliwość konfiguracji portów w zależności od potrzeb użytkowników.

Z kamerą termowizyjną FLIR, oferowaną jako opcja, tablet jest idealnym narzędziem pozwalającym pracownikom terenowym na robienie i przetwarzanie zdjęć, które można również wykorzystać w wielu aplikacjach biznesowych, dodając do nich m.in. takie metadane, jak kody QR.

Kamera FLIR Lepton 3.5 charakteryzuje się wysoką rozdzielczością nagrywania filmów (160x120) oraz częstotliwością wyświetlania klatek na poziomie 8fps. Może również mierzyć temperaturę do 450 stopni Celsjusza z dokładnością do +/- 5 stopni (w trybie wysokiej czułości działa w zakresie -10 do 140 stopni, z tolerancją +/- 5 stopni lub 5 proc. wartości odczytu, w trybie niższej czułości w zakresie od -10 do 450 stopni, z tolerancją +/- 10 stopni lub 10 proc.).

Poza podstawową funkcją, jaką jest lokalizowanie źródeł ciepła przez służby pożarnicze, ratownicze oraz te z sektora obronnego, rozwiązanie może być wykorzystywane w branży wytwórczej do kontrolowania linii produkcyjnych oraz jakości. Znajdzie ono również zastosowanie w sektorze usług komunalnych i terenowych, m.in. w utrzymaniu sprzętu i naprawach, oraz naftowo-gazowym, lotniczym, motoryzacyjnym i budowlanym do zarządzania zasobami lub diagnostyki.

Panasonic Toughbook FZ-G1 jest wyposażony w szereg narzędzi, dzięki którym może zostać przekształcony w rozwiązanie POS. Należy do nich specjalna obudowa umożliwiająca integrację tabletu z wiodącymi terminalami do płatności mobilnych, takimi jak Ingenico iSMP4 i Verifone e355. Rozwiązanie to znajdzie zastosowanie m.in. w branży handlowej, hotelach i restauracjach, pomagając w rozładowaniu kolejek, przyjmowaniu zamówień i płatności przy stolikach czy ułatwieniu sprzedaży w terenie, m.in. na pokładach samolotów.

- Dzięki wprowadzeniu serii usprawnień do modelu FZ-G1 jeden z naszych najpopularniejszych tabletów jest gotowy, by sprostać oczekiwaniom klientów teraz i w przyszłości. W połączeniu z gamą dodatkowych funkcji oraz aplikacji stanowi elastyczne urządzenie mobilne klasy rugged, które można dostosować do wymagań praktycznie każdego pracownika w dowolnym sektorze - mówi Jan Kaempfer, General Manager of Marketing, Panasonic Computer Product Solutions

Tablet FZ-G1 jest wyposażony w system operacyjny Windows 10 Pro i może funkcjonować do 11 godzin bez zasilania z wykorzystaniem standardowej baterii. Opcjonalnie dostępna jest bateria o żywotności wydłużonej do 22 godzin, natomiast opcja hot swap pozwala na pracę tak długo, jak wymagają tego zadania pracowników terenowych. Ekosystem akcesoriów oraz urządzeń peryferyjnych sprawia, że tablet może być wykorzystywany w każdych warunkach, zadokowany w pojeździe lub przenoszony w ręce. Podobnie jak cała linia Toughpad tablet FZ-G1 został zaprojektowany tak, by sprostać ekstremalnym warunkom pracy, co potwierdza certyfikat MIL-STD 810G i stopień ochrony IP65. Urządzenie zapewnia też szerokie możliwości konfiguracji, w tym czytnik kodów 2D, GPS, micro SD, drugi port USB 2.0, LAN lub czytnik Smart Card.

Najnowszy Toughpad FZ-G1 dostępny będzie na rynku pod koniec sierpnia br. w cenie od 2 299 EUR netto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto