A A A

Nowa wersja wytrzymałego tabletu od Panasonic

13 maja 2014, 14:00
Na rynku pojawi się nowa wersja Toughpada Panasonic FZ-G1 – lekkiego tabletu klasy rugged, pracującego w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro.
Nowa wersja wytrzymałego tabletu od Panasonic

10,1-calowy Toughpad FZ-G1 wyposażono w szybszy i wydajniejszy graficznie procesor Intel Core i5-4310U vPro z obniżonym poziomem poboru energii. W połączeniu z akumulatorem o wysokiej pojemności zapewnia on wydajną pracę urządzenia nawet do 20 godzin. Dodatkowo tablet oferuje funkcję wymiany baterii typu hot-swap (bez przerywania pracy urządzenia), która pozwala jeszcze bardziej wydłużyć jego działanie.

Toughpad FZ-G1 może zostać wyposażony w najnowszą technologię GPS, ułatwiającą pracownikom szybkie zlokalizowanie interesującego ich obszaru, z większą dokładnością niż wcześniej. Moduł u-blox 8, w który zaopatrzono urządzenie, zapewnia kompatybilność ze wszystkimi największymi systemami nawigacji satelitarnej, w tym GPS i GLONASS. Ponadto umożliwia szybszy dostęp do informacji oraz niespotykaną dotąd dokładność.

Dzięki zaimplementowanemu modułowi łączności bezprzewodowej WLAN 802.11ac, radykalnie skrócił się czas transferu danych.

Matryca FZ-G1 charakteryzuje się rozdzielczością Full HD (1920x1200), wysokim kontrastem i jasnością o wartości 800cd/m2. Została ona także dostosowana do potrzeb osób, które pracują w rękawicach. Z kolei filtr redukujący odbicie światła oraz technologia IPSα Display umożliwiają wygodne korzystanie z Toughpada nawet w ostrym słońcu.

Urządzenie w standardzie jest wyposażone w system operacyjny Windows 8.1 Pro, z opcją jego zamiany na Windows 7 Professional. W związku z tym, że Microsoft zakończył wsparcie dla wersji XP, najnowsze systemy 8.1 Pro oraz Windows 7 Professional oferują możliwość wygodnej migracji dla osób, które są zainteresowane aktualizacją używanego oprogramowania.

Rodzina produktów Toughpad została zaprojektowana tak, by spełniać te same wymogi wytrzymałościowe, co laptopy z serii Toughbook. Model FZ-G1, należący do klasy rugged, jest certyfikowany zgodnie z normą MIL-STD-810G, a także chroniony przed pyłem i wodą w stopniu IP65, umożliwiając pracę w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

W przedniej części FZ-G1 zamontowana została wysokiej jakości kamera HD 720p. Z kolei z tyłu urządzenie będzie można wyposażyć w aparat 5 lub 8 Mpx o potrójnym fleszu, co pozwoli na tworzenie przejrzystej dokumentacji fotograficznej, niezależnie od warunków oświetleniowych.

Konfigurowalne klawisze na obudowie urządzenia umożliwiają pracownikom i użytkownikom uruchomienie najważniejszych aplikacji i narzędzi za pomocą jednego przycisku.

Dzięki portom o elastycznej konfiguracji, FZ-G1 może być dostosowany bezpośrednio do potrzeb użytkowników. Urządzenie można wyposażyć w porty USB 2.0, Micro SDXC, port szeregowy, złącze LAN, GPS, czytnik kodów kreskowych lub czytnik Smart Card. Z kolei w standardzie znalazły się port USB 3.0, Bluetooth 4.0, HDMI oraz bezprzewodowy LAN.

Opcjonalnie dostępne jest także podwójne zewnętrzne złącze antenowe, pozwalające na wzmocnienie odbioru sygnału. Jest to możliwe dzięki użyciu zewnętrznej anteny, zamontowanej na przykład na dachu pojazdu oraz wykorzystaniu samochodowej stacji dokującej.

Toughpad FZ-G1 został zaprezentowany podczas tegorocznych targów Enterprise Mobility Exchange w Holandii. W Polsce znajdzie się w sprzedaży u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic od czerwca 2014 roku. Ceny Toughpada FZ-G1 będą zaczynać się od 9800 zł netto.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto