A A A

Nowe kości RAM do smartfonów

19 lipca 2018, 12:00
Samsung zaprezentował nowe kości pamięci operacyjnej RAM przeznaczone do urządzeń mobilnych.
Nowe kości RAM do smartfonów

Nowa pamięć RAM opiera się o 10 nanometrowy komponent w standardzie LPDDR5. Wspomniane układy będą przeznaczone do obsługi między innymi sztucznej inteligencji oraz sieci 5G.

Nowe kości pamięci operacyjnej od Samsunga są w stanie osiągać szybkość transmisji danych nawet na poziomie 6400 Mb/s. To około 1,5 raza szybciej niż obecne czipy LPDDR4 używane we flagowych smartfonach. Obniżenie napięcia pozwoli Koreańczykom na zmniejszenie zapotrzebowania urządzenia na energię - wszystko to po to, aby smartfon działał dłużej na jednym ładowaniu.

Na ten moment nie wiadomo kiedy Samsung zdecyduje się pokazać pierwszego smartfona z nowymi kośćmi pamięci operacyjnej. Bardzo możliwe, iż układy 8 GB LPDDR5 trafią do Samsunga Galaxy S10, którego premiera spodziewana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto