A A A

Nowe modele monitorów graficznych od Eizo

11 kwietnia 2014, 12:45
Eizo rozszerza serię monitorów graficznych ColorEdge o dwa 24.1-calowe modele.
Nowe modele monitorów graficznych od Eizo

Nowe modele monitorów, ColorEdge CG247 oraz ColorEdge CX241 zostały wyposażone w matryce IPS odwzorowujące 99% przestrzeni barw Adobe RGB. CG247 z wbudowanym kalibratorem i funkcją automatycznej kalibracji został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych zastosowaniach w edycji fotografii, prepressie i postprodukcji. CX241 z wbudowanym czujnikiem korekcyjnym to idealne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i dla zaawansowanych użytkowników zajmujących się fotografią i projektowaniem graficznym.

Do zarządzania monitorami ColorEdge w sieci, EIZO wprowadziło oprogramowanie ColorNavigator Network oraz ColorNavigator NX. ColorNavigator Network jest bezpiecznym, opartym na chmurze rozwiązaniem hostingowym do sieciowego wykonywania przez administratorów zadań związanych z kontrolą jakości monitorów ColorEdge pracujących na stanowiskach z zainstalowanym programem ColorNavigator NX.

Współpraca programów ColorNavigator Network i ColorNavigator NX pozwala administratorom na korzystanie z funkcji automatycznej kalibracji monitorów ColorEdge oraz zdalne zarządzanie zadaniami związanymi z kontrolą jakości wyświetlanego obrazu na wszystkich monitorach podłączonych do sieci, niezależnie od miejsca w jakim się znajdują. Administrator może zautomatyzować zadania kontroli jakości poprzez zaplanowanie ich wykonywania w regularnych odstępach czasu. W skali roku pozwala to potencjalnie zaoszczędzić studiom postprodukcyjnym i drukarniom setki czy nawet tysiące godzin poświęconych na prace konserwatorskie, przy jednoczesnym zapewnieniu dokładnego odwzorowania kolorów przez cały czas.

Ponadto, aby zmienić kolory wyświetlane przez monitor, administrator może wykorzystać bazę informacji o każdym monitorze oraz zaimportować lub wyeksportować ustawienia, w celu skorygowania wielu monitorów jednocześnie, a także włączyć lub wyłączyć odpowiednie tryby kolorów przydatne przy realizacji konkretnego projektu. Aby monitor wyświetlał obraz zawsze dokładnie w ten sam sposób, bez potrzeby ponownej kalibracji, nawet przy podłączeniu do więcej niż jednej stacji roboczej, informacje o jego ustawieniach są zachowywane w elektronice.

Dla przedsiębiorstw, które nie potrzebują scentralizowanej kontroli jakości lub użytkowników indywidualnych wymagających zróżnicowanej funkcjonalności kalibracji, EIZO dołącza do obu monitorów oprogramowanie ColorNavigator 6. Służy ono do ustawiania docelowych wartości jasności, gammy i punktu bieli oraz do wygenerowania profilu ICC. ColorNavigator posiada funkcję harmonogramu pozwalającą na zaplanowanie automatycznej kalibracji w przypadku ColorEdge CG247 i automatycznej korekcji w przypadku CX241. Program udostępnia wiele zaawansowanych funkcji, takich jak emulowanie charakterystyki kolorów na ekranach smartfonów, tabletów czy innych urządzeń, oraz walidację profilu do zweryfikowania wyników kalibracji.

Z myślą o zastosowaniach w edycji wideo i postprodukcji, model ColorEdge CG247 pozwala na wyświetlanie barw dobieranych indywidualnie z wykorzystaniem przestrzennej tablicy 3D LUT. W połączeniu z funkcją emulacji oprogramowania ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX umożliwia to twórcom filmowym sprawdzenie, jak obraz będzie widziany przez widownię. ColorEgde CG247 został wyposażony w tryby wyświetlania obrazu charakterystyczne dla środowisk broadcastowych: Rec. 709, EBU, SMPTE-C czy DCI.

Nowe modele pojawią się na polskim rynku pod koniec czerwca. Nie jest jeszcze znana ich cena.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto