A A A

Nowe monitory gamingowe od ASUS ROG

27 października 2015, 14:30
ASUS Republic of Gamers wprowadza do portfolio monitory dla graczy Swift PG279Q i Swift PG27AQ – oba z 27-calową matrycą IPS o szerokim kącie widzenia na poziomie 178° i z bogatymi, jasnymi kolorami.
Nowe monitory gamingowe od ASUS ROG

Realistyczny obraz gry

Monitory dla graczy z serii ROG Swift PG reprezentują nową generację wyświetlaczy, zaprojektowanych z ogromną dbałością o szczegóły. ROG Swift PG279Q posiada panel o rozdzielczości 2K/WQHD (2560 x 1440), dzięki czemu zapewnia szczegółowy obraz i nawet do 77 proc. więcej przestrzeni roboczej pulpitu niż w przypadku standardowych monitorów Full HD.

ROG Swift PG27AQ o rozdzielczości rzędu 3840 x 2160 (4K/UHD) zapewnia odpowiednią ostrość i bardzo czytelny tekst. Dzięki gęstości pikseli na poziomie 163ppi dostarcza niezarównaną szczegółowość. Wyróżnia się czterokrotnie większą przestrzenią roboczą ekranu Full HD oraz wyraźnym, czystym obrazem.

Oba modele obsługują pełną paletę barw sRGB. Dzięki technologii IPS dostarczają wyjątkowy obraz o zachwycających kolorach. Użytkownicy mogą skorzystać z szerokiego kąta widzenia na poziomie 178°, o minimalnym poziomie zniekształceń i zmianie koloru - nawet jeśli będą patrzyli na ekran pod ekstremalnym kątem.

Wyjątkowo płynna rozgrywka bez zacięć

ROG Swift PG279Q jest pierwszym na świecie monitorem o częstotliwości odświeżania 165Hz, co przekłada się na redukcję zacięć i rozmycia obrazu. Pozwala użytkownikom zyskać przewagę w grach o szybkim tempie jak np. FPS, RTS, wyścigi czy gry sportowe. Aby uzyskać ten efekt konieczne jest skorzystanie z układu graficznego NVIDIA GeForce GTX 960 lub wyższego modelu. Turbo Key umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy poziomami częstotliwości odświeżania (60, 120, 144 lub 165 Hz).

Na pokładzie obydwu monitorów ROG Swift PG279Q i Swift PG27AQ znalazła się technologia NVIDIA G-SYNC, która odpowiada za płynną rozgrywkę bez opóźnień. Synchronizuje częstotliwość odświeżania wyświetlacza z układem NVIDIA GeForce GTX komputera. Eliminuje problem rwania obrazu, jednocześnie minimalizując wszelkie zakłócenia.

Rozwiązania dla graczy

Seria wyświetlaczy ROG Swift została wyposażona w przycisk GamePlus, nakładkę celownika, minutnika, a także licznik FPS (frames per second). Cztery opcje celownika ułatwią strzał „w dziesiątkę". Użytkownik może wybrać ten, który najlepiej pasuje do aktualnej rozgrywki. Minutnik umieszczony po lewej stronie ekranu pozwala na bieżąco monitorować czas upływającej rozgrywki, a licznik FPS na kontrolę płynności batalii.

Technologia ASUS GameVisual oferuje sześć gotowych trybów wyświetlania (Scenery, Racing, Cinema, RTS/RPG, FPS i sRGB), dostosowanych do różnych gatunków gier. Tę unikatową funkcję można łatwo wywołać odpowiednim przyciskiem albo poprzez ekranowe menu ustawień (OSD).

Szerokie możliwości połączeń

Monitory ROG PG279Q i PG27AQ wyróżniają się szerokimi opcjami połączeń, w tym DisplayPort 1.2 oraz HDMI. Dwa porty USB 3.0 oferują wygodne możliwości połączeń, o prędkości nawet 10-krotnie wyższej niż w przypadku USB 2.0. Mogą być wykorzystane do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych.

Obydwa wyświetlacze posiadają parę 2-watowych głośników i 35-milimetrowy jack słuchawkowy, które pozwolą na pełne zanurzenie się w dźwięku. Ergonomiczne rozwiązanie ułatwiające organizację kabli ułatwia zachowanie porządku.

Stworzone z myślą o maratonach rozgrywki i zastosowaniu wielomonitorowym

Wyświetlacze serii ROG Swift PG są wyposażone w technologię ASUS Ultra-Low Blue Light, która redukuje emisję niebieskiego światła nawet o 70 proc. Z poziomu menu wyświetlanego na ekranie (OSD) można wybrać jeden z czterech filtrów niebieskiego światła - są one dostosowane do różnych wariantów użytkowania. Technologia Flicker-Free zmniejsza migotanie ekranu, zapewniając komfort patrzenia.

Obydwa wyświetlacze zostały poddane surowym testom wydajności i uzyskały certyfikat laboratorium TÜV Rheinland, globalnego dostawcy usług w zakresie zapewniania jakości technologicznej i bezpieczeństwa, jako urządzenia, które nie migoczą i emitują niski poziom niebieskiego światła.

Wyświetlacze serii ROG Swift PG wyróżniają się także ergonomią. Oferują możliwość regulacji nachylenia, obrotu w poziomie i pionie oraz wysokości, dzięki czemu gracze mogą w pełni dostosować je do swoich upodobań. Obydwa modele posiadają wyjątkowo wąskie ramki o szerokości 6 mm, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z wielu wyświetlaczy; mogą być również montowane na ścianie za pomocą uchwytu VESA.

ROG Swift PG279Q jest już dostępny w Polsce. Sugerowana cena detaliczna wynosi: 3749 zł.

ROG Swift PG27AQ będzie dostępny w połowie listopada 2015. Sugerowana cena detaliczna wynosi: 3999 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto