A A A

Nowe procesory Athlon i Athlon PRO

9 września 2018, 10:00
Firma AMD przedstawiła dziś odmienioną rodzinę procesorów AMD Athlon z wbudowanymi układami graficznymi Radeon Vega. Układy zostały zoptymalizowane do codziennych zastosowań.
Nowe procesory Athlon i Athlon PRO

 

AMD Athlon 200GE, Athlon 220GE i Athlon 240GE. Są to modele, które łączą wydajne rdzenie x86 „Zen" 3 z grafiką w architekturze „Vega" w formie wszechstronnego układu SOC (System-on-Chip) do komputera stacjonarnego, dzięki czemu będzie on responsywny i niezawodny w szeregu zastosowań - od codziennego korzystania z przeglądarki internetowej, przez korzystanie z transmisji wideo, po nawet zaawansowane zadania, jak rozgrywka w jakości HD. Firma AMD ponadto ogłosiła dziś dostępność biznesowej klasy procesorów do komputerów stacjonarnych, tj. Athlon PRO 200GE i 2 generacji Ryzen PRO, która składa się z modeli Ryzen 7 PRO 2700X, Ryzen 7 PRO 2700 i Ryzen 5 PRO 2600 - są to produkty dla rynku komercyjnego, korporacyjnego i sektora publicznego. Wraz z wprowadzeniem tych produktów na rynek firma AMD oferuje kompletną linię profesjonalnych rozwiązań komputerowych, w której obszarze zastosowań znajduje się zarówno tworzenie wysokiej jakości treści cyfrowych, zaawansowana wielowątkowość, jak i praca biurowa.

Procesor AMD Athlon 200GE z układem graficznym Radeon Vega

Wysoce efektywna architektura „Zen" pozwala procesorowi AMD Athlon 200GE pozostawać chłodnym i cichym podczas pracy , dzięki czemu stanowi niezawodne rozwiązanie, a jednocześnie wraz z rdzeniem graficznym pozwala też dysponować wystarczającą mocą, aby zapewnić wysoką responsywność i płynność w grach czy filmach HD. Dodatkowo AMD Athlon 200GE jest w pełni zgodny z istniejącą infrastrukturą AM4, czyli platformą, która oferuje nowoczesne techniki, jak pamięć DDR4, podsystem nośników NVMe, obsługa wyświetlaczy 4K i portów USB 3.1 Gen2 oraz przede wszystkim łatwą ścieżkę modernizacji do wydajniejszych procesorów AMD Ryzen i rozbudowy systemu o zewnętrzne karty graficzne.

Wydajność AMD Athlon 200GE:

- Nawet o 169% większa responsywność niż poprzedniej generacji procesory AMD A6-9500E1

- Nawet o 67% wyższa wydajność graficzna i nawet 2-krotnie lepsza efektywność energetyczna niż konkurencja4

- Nawet o 84% wyższa wydajność w grach HD niż konkurencja

Procesory AMD Athlon PRO i 2 generacja AMD Ryzen PRO

Procesory AMD PRO zostały zaprojektowane dla biznesu, więc zapewniają niezawodność, ochronę i wydajność, jakiej potrzebują współczesne, wymagające obliczeniowo korporacyjne zadania. Wszystkie procesory z tej rodziny oferują komercyjnej klasy jakość i stabilność, a przy tym stanowią część długo wspieranej platformy i obsługują otwarte standardy zarządzania sprzętem, aby zwiększyć elastyczność w infrastrukturze złożonej z produktów wielu producentów - wszystko to w przystępnej dla biznesu cenie. Na dodatek technologia AMD GuardMI umożliwia znakomitą ochronę na poziomie układu scalonego, która działa od włączenia do wyłączenia i pomaga zabezpieczać system przed rosnącą liczbą zagrożeń.

Te nowe procesory do komputerów stacjonarnych - zarówno Athlon PRO 200GE, jak i 2 generacji Ryzen PRO zapewniają przełomową responsywność w najbardziej wymagających aplikacjach korporacyjnych i wielowątkowych zadaniach.

- Athlon PRO 200GE oferuje:

- Nawet o 19% wyższą wydajność systemu niż konkurencja

- Nawet o 67% wyższą wydajność graficzną niż konkurencja

- Ryzen 7 PRO 2700X oferuje:

- Nawet o 10% wyższą wydajność wielowątkową niż 1 generacji Ryzen 7 PRO 1700X2

- Nawet o 24% wyższą wydajność procesorową niż konkurencja

- Nawet o 18% wyższą wydajność w zaawansowanych aplikacjach niż konkurencja

Dostępność

Procesor AMD Athlon 200GE będzie dostępny w ofertach globalnych sprzedawców detalicznych i integratorów systemów od 18 września 2018, a modele 220GE i 240GE powinny pojawić się w 4 kwartale 2018 r. Procesory AMD Athlon PRO 200GE i 2 generacji Ryzen PRO będą dostępne w systemach największych światowych producentów OEM.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto