A A A

Nowe procesory Intel Xeon

8 maja 2015, 07:40
Intel przedstawił dzisiaj rodziny procesorów Intel Xeon E7-8800/4800 v3, oferujące szybszy dostęp do analiz biznesowych w czasie rzeczywistym oraz wyższą wydajność i niezawodność w przetwarzaniu krytycznych danych.
Nowe procesory Intel Xeon

Analityka biznesowa w czasie rzeczywistym jest priorytetem w firmach z rozmaitych branż, od służby zdrowia, przez handel, po telekomunikację. Potrzeba szybkiego wydobycia przydatnych informacji z morza danych napędza popyt na nowe technologie z zakresu przetwarzania w pamięci (in-memory computing) i analizy big data. Biorąc pod uwagę obecny i przyszły popyt na przetwarzanie w pamięci, prognozy Gartnera szacują wysokość dochodów na tym rynku na ponad 9,5 mld USD do końca roku 2018, przy czym co najmniej 50 procent dużych organizacji będzie wykorzystywać przetwarzanie w pamięci jako element swojej cyfrowej strategii1.

Rodzina procesorów Intel Xeon E7 v3 umożliwia klientom bezpieczne przetwarzanie i analizowanie potężnych zestawów danych w pamięci systemowej, co przekłada się na szybsze podejmowanie decyzji biznesowych i lepszą skuteczność operacyjną, dając firmom przewagę konkurencyjną.

Najważniejsze informacje

  • Mając na koncie 20 nowych rekordów świata w wydajności, w szerokim spektrum aplikacji o krytycznym znaczeniu, nowa rodzina procesorów uzyskuje szybkość działania wyższą średnio o 40 proc. w porównaniu do poprzedniej generacji2.
  • Nawet sześciokrotna poprawa wydajności w aplikacjach procesów biznesowych pod względem obciążeń transakcyjnych przetwarzanych w pamięci3; optymalizacja rozszerzeniami Intel® Transactional Synchronization Extensions (Intel® TSX).
  • Dzięki nawet 18 rdzeniom oraz nawet 45 megabajtom pamięci cache ostatniego poziomu (LLC), procesory z nowej rodziny mogą zapewnić do 70 proc. więcej sesji analitycznych wspomagających procesy decyzyjne na godzinę4.
  • Nawet dziesięciokrotnie większa wydajność w przeliczeniu na dolara, przy jednoczesnym zmniejszeniu całkowitego kosztu posiadania aż o 85 proc. w porównaniu do alternatywnych rozwiązań z architekturą RISC5, dzięki zmniejszeniu kosztu zakupu sprzętu oraz zasilania i chłodzenia.
  • Konfiguracje procesorów nawet na 32 podstawkach6 z obsługą największej w branży pojemności pamięci na podstawkę7 (systemy z 8 podstawkami mogą obsłużyć do 12 terabajtów pamięci DDR3 albo DDR4).
  • Nowe funkcje bezpieczeństwa i niezawodności, w tym wyższa wydajność kryptograficzna dzięki najnowszym instrukcjom Intel® Advanced Encryption Standard New Instructions (Intel® AES-NI), a także dodatkowe ulepszenia mikroarchitektury. Intel® Run Sure Technology, wyjątkowy zestaw funkcji niezawodności, dostępności i serwisowania (RAS) do rodziny procesorów Intel Xeon E78, został poszerzony o nowe cechy, zaprojektowane po to, by zagwarantować dostępność na poziomie „pięciu dziewiątek" (99,999%) w aplikacjach o krytycznym znaczeniu.
  • Rodzina produktów składa się z dwunastu modeli procesorów, w tym układów zoptymalizowanych pod konkretne zastosowania, takich jak dwa modele o wysokiej częstotliwości zaprojektowane do podzestawów aplikacji bazodanowych wymagających najszybszych dostępnych rdzeni.
  • Już od dzisiaj 17 producentów systemów z całego świata będzie informować o platformach wykorzystujących rodzinę procesorów Intel Xeon E7 v3.
  • Firmy Intel oraz Cloudera poinformowały dzisiaj o tym, jak ich współpraca przyczynia się do udanego wdrażania analizy na dużą skalę w przedsiębiorstwach, w tym o nowych ulepszeniach produktowych, takich jak implementacja Intel® AES-NI, która zapewnia 2,5-krotny wzrost wydajności w szyfrowaniu, dzięki czemu wszystkie dane Hadoop mogą być szyfrowane z obciążeniem systemu wynoszącym zaledwie 1-4 proc.

 

Analiza w czasie rzeczywistym pozwala przekształcać firmy

NipponPaint, jeden z największych producentów farb w Azji, używa obecnie procesora Intel Xeon E7 v2 z oprogramowaniem SAP HANA do analizy w pamięci, by z większą dokładnością rejestrować zachowania klientów oraz przyspieszyć proces analizy danych i podejmowania działań, optymalizując dostawy oraz kampanie marketingowe.

Informacje o cenach

Rodzina procesorów Intel Xeon E7 v3 będzie obejmowała 12 różnych modeli w zakresie cenowym od 1 224 do 7 175 USD.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto