A A A

Nowe smartfony marki Xperia na platformie MediaTek

12 czerwca 2014, 15:05
Bardzo możliwe, że Sony pójdzie w ślady producentów niedrogich smartfonów, decydując się na wykorzystanie tanich układów MediaTek.
Nowe smartfony marki Xperia na platformie MediaTek

MediaTek wyrósł na poważnego gracza, ponieważ oferuje wydajne i jednocześnie tanie układy SoC dla smartfonów. Aktualnie korzystają z nich Huawei, Alcatel, Lenovo, Acer, Vivo, Xolo czy Oppo. Wiele wskazuje na to, że z oferty tajwańskiego producenta skorzystają także najbardziej renomowani gracze. W końcu nie tak dawno zrobił to HTC.

Z informacji opublikowanych przez serwis Phone Arena wynika, że układy MediaTek pojawią się w 5 smartfonach Sony zaplanowanych na 2015 rok. Chodzi ponoć o modele ze średniej półki cenowej. Co ciekawe, w ofercie Sony znajduje się już takie urządzenie, a jest nim Xperia C.

Układy MediaTek są tańsze od amerykańskich Snapdragonów, więc wyposażone w nie telefony powinny kosztować mniej.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto