A A A

Nowości systemu operacyjnego Chrome 80

3 marca 2020, 16:30
Użytkownicy Chromebooków mogą spodziewać się w Chrome OS 80 dwóch nowych funkcji.
Nowości systemu operacyjnego Chrome 80

Pierwsza z nowości to funkcja Ambient EQ. Pozwala ona na automatyczne dostosowanie ekranu Chromebooka do oświetlenia. Dostosowanie balansu bieli i temperatury kolorów na ekranie do otoczenia sprawia, że podczas oglądania mniej męczą się oczy, a i treści pokazywane na ekranie wyglądają bardziej realistycznie – twierdzi Google.

Ambient EQ pojawi się najpierw na Chromebooku Samsung Galaxy, który będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych w kwietniu br. Dopiero w kolejnych miesiącach będzie oferowany na innych urządzeniach, również w Europie.

Druga funkcja to obsługa obrazu w serwisie Netflix. Nowa wersja aplikacji jest już dostępna w sklepie Google Play, który obsługuje funkcję obrazu w obrazie (PIP) w systemie operacyjnym Chrome. Ta aplikacja pozwoli na oglądanie programów Netflix podczas wykonywania innych zadań na Chromebooku (np. przeglądania zasobów internetu). Obraz pojawi się w rogu ekranu. Do jego ustawienia nie jest wymagana konfiguracja.

fot. Karolina Grabowska/Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto