A A A

Nowości w grafice 3D

12 sierpnia 2008, 15:42
Nowości w grafice 3D

W Los Angeles rozpoczęła się SIGGRAPH 2008 – impreza będąca połączeniem targów i konferencji, poświęcona najnowszym osiągnięciom z dziedziny grafiki komputerowej.

Organizatorzy przewidują, że na imprezie pojawi się około 30 tys. gości. Są wśród nich producenci sprzętu i oprogramowania do tworzenia grafiki, usługodawcy, reprezentanci placówek edukacyjnych i wszyscy inni, którym bliska jest tematyka grafiki 3D wykorzystywana zarówno w grach, filmach, jak i innych dziedzinach sztuki elektronicznej. Nowości, jak na rangę wydarzenia przystało, zapowiedziano sporo. Pierwszego dnia zaprezentowano między innymi program z systemem ICE do graficznego tworzenia efektów cząstkowych oraz wersję na 2009 r. programu Mudbox do modelowania trójwymiarowego.

Więcej danych na temat graficznych nowości można znaleźć w internecie – organizatorzy bezpłatnie udostępniają odnośniki do skróconych wersji prezentowanych publikacji, wśród których nie można pominąć dokumentu dotyczącego projektu procesorów Larrabee, od dawna zapowiadanego przez firmę Intel jako rewolucję w dziedzinie kart graficznych.

Źródło: SIGGRAPH


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto