A A A

Nowy router NetGear JR6150

4 grudnia 2013, 14:30
Nowy router NetGear JR6150

Firma NetGear wprowadziła na rynek nowy router JR6150. Urządzenie działa w standardzie 802.11ac, a dzięki swoim właściwościom zapewnia użytkownikom bezprzewodowy, a przy tym bezpieczny dostęp do Internetu.

Nowy router korzysta ze standardu 802.11ac, dzięki czemu zapewnia trzy razy szybszy przesył danych niż w przypadku urządzeń sieciowych działających w standardzie 802.11n. JR6150 gwarantuje użytkownikom przepustowość na poziomie 300 + 450Mbps. Obsługuje dwie częstotliwości, przez co zmniejsza zakłócenia, tworząc jeszcze bardziej niezawodne połączenie.

NetGear JR6150 współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku urządzeniami typu laptop i smartphone, a dzięki zainstalowanemu portowi USB zapewnia możliwość bezprzewodowego udostępniania drukarek i dysków.

Na uwagę zasługuje również nietypowy design premierowego produktu. Trzy anteny gwarantują lepszy zasięg sieci WiFi, poprzez który urządzenia mogą się łączyć z routerem. Nowy, ulepszony interfejs NetGear GENIE pozwala na szybkie i łatwe zarządzanie funkcjami routera, nawet w przypadku początkujących użytkowników Internetu. Z aplikacji można korzystać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wykonywać pewne czynności bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej.

Urządzenie oferuje również przydatną funkcję ochrony rodzicielskiej Live Parental Cantrol, która realizowana jest za pomocą aplikacji umożliwiającej utworzenie konta w serwisie opendns.org, a następnie wybranie poziomu zabezpieczeń (filtrowania treści). Proces konfiguracji jest szybki i prosty we wdrożeniu. Program automatycznie zmienia w routerze adresy serwerów DNS na oferowane przez ten serwis i wprowadza blokady. Gwarantuje rodzicom, że ich dzieci nie będą narażone na kontakt z nieodpowiednimi treściami w Internecie.

Router JR6150 należy do serii urządzeń "Wysoka wydajność" Wireless-N, przenoszącą domową sieć bezprzewodową na wyższy poziom, dzięki transmisji w technologii Wireless-N 300 Mb/s i więcej. Ten najnowszy standard bezprzewodowy wykorzystuje technologię MIMO (Multi-In, Multi-Out) oraz dwie częstotliwości umożliwiające osiągnięcie ponadprzeciętnej prędkości i zasięgu. Wszystkie routery z serii "Wysoka wydajność" oferują stabilne połączenie i wysoką przepustowość.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
rybek
18 maja 2014, 16:51
widziałem już jeden test w sieci. za tę cenę bardzo porządne urządzenie.
breko
breko
9 grudnia 2013, 14:33
Będziemy go testowali po nowym roku, zmieniamy ze względu na oczekiwania - potrzebujemy routera, który pozwoli wykorzystać maksimum możliwości jakie daje nasza potężna sieć. Wykorzystujemy oczywiście dyski i drukarki sieciowe. Czy ktoś miał już okazję testowania tego sprzętu?
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto