A A A

Nowy światowy rekord 3DMark03 ustanowiony z Asus ROG Ares II

4 marca 2013, 12:12
Nowy światowy rekord 3DMark03 ustanowiony z Asus ROG Ares II

Zespół Asus ROG ogłosił, że dostępna w limitowanej edycji karta graficzna Ares II umożliwiła znanej grupie overclockerów z OCLab.ru ustanowienie nowego światowego rekordu 3DMark03, który wyniósł 283017 punktów. Ares II wykorzystuje hybrydowy system chłodzący i dwa procesory graficzne, zapewniając szybkie działanie gier oraz efektywne przetaktowywanie.

Za pomocą Ares II słynni overclockerzy Smoke, slamms i 12 z grupy OCLab.ru uzyskali najwyższy dotychczas wynik w teście 3DMark03. Przy 283017 punktach pobili poprzedni rekord ustanowiony w klasycznym Futuremark o 8103 punktów (wynosił 274914 punktów). Konfiguracja, którą ustanowiono nowy rekord składała się z dwóch kart Ares II w układzie CrossFireX (w praktyce - cztery procesory graficzne Radeon HD 7970 GHz Edition), procesora Ivy Bridge Intel Core i7-3770K oraz płyty głównej ROG Maximus V Extreme z pamięcią 8 GB DDR3. Procesor taktowany był zegarem 6,711 GHz, a wszystko odbywało się w systemie operacyjnym Windows 7 64-bit. /

Dwuslotowa karta Ares II wykorzystuje dwa procesory graficzne Radeon HD 7970 GHz Edition taktowane zegarem 1,1 GHz. Posiada 6 GB pamięci GDDR5 taktowanej częstotliwością 6,6 GHz. W karcie Ares II zastosowano hybrydowy system chłodzenia płynnego i powietrznego. Przewody kierują płyn chłodzący do odpornych na kurz wentylatorów umieszczonych nad każdym z procesorów graficznych. Taka innowacja pozwala na uzyskanie o 31°C niższej temperatury w porównaniu z referencyjną kartą GTX 690. Karta Ares II działa do 130 proc. szybciej, niż referencyjna karta graficzna Radeon HD 7970 z jednym procesorem graficznym.

20-fazowy system zasilania z precyzyjną regulacją napięcia DIGI+ VRM to niezwykle precyzyjne narzędzie, które jest przydatne przy biciu rekordów w podkręcaniu podzespołów. Komponenty Super Alloy Power to niezwykle wytrzymałe kondensatory, tranzystory i dławiki, które są w stanie pracować w wysokich temperaturach i przy bardzo wysokich obciążeniach. Wszystko to sprawia, że karta Ares II jest niezawodna i można na nią liczyć przy ekstremalnym przetaktowywaniu.

Karta Ares II współpracuje z narzędziem GPU Tweak, które daje użytkownikom dostęp do ogromnej mocy, jaką oferuje urządzenie. Jasny interfejs pozwala na szczegółową regulację taktowania, prędkości wentylatorów, modyfikację napięcia i łatwe tworzenie profili dla konkretnych gier i aplikacji.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto