A A A

Nvidia Shield od 20 czerwca w Polsce

10 czerwca 2016, 13:30
Firma Nvidia poinformowała, że pierwsze urządzenie tej firmy przeznaczone do rozrywki w salonie, Nvidia Shield z systemem Android TV, trafi na polski rynek 20 czerwca 2016 roku.
Nvidia Shield od 20 czerwca w Polsce

Producent zapewnia, że Shield jest nawet 34 razy szybszy i ma znacznie więcej możliwości niż inne odtwarzacze mediów strumieniowych. Tak wysoka wydajność gwarantuje, że interfejs urządzenia jest responsywny i nieskazitelnie płynny. To jedyna konsola, która jest w stanie przesyłać materiały w rozdzielczości Ultra HD 4K z prędkością 60 kl./s na ekran telewizora, a jednocześnie zapewnia dostęp do szerokiej gamy gier, w tym do usługi strumieniowania gier na żądanie GeForce Now.

GeForce Now: The New Way to Game

GeForce Now to najbardziej rozbudowana usługa strumieniowania gier na świecie - jest jak Netflix dla gier. Użytkownicy usługi otrzymują nielimitowany dostęp do popularnych gier na komputery PC, w tym tytułów z serii Batman i Lego. Biblioteka usługi wciąż się rozrasta i liczy obecnie ponad 100 tytułów.

Subskrybenci usługi łączą się z potężnymi superkomputerami do gier firmy Nvidia znajdującymi się w Europie Centralnej i Północnej, gdzie wybierają grę i maksymalnie w ciągu 30 sekund rozpoczynają rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i z prędkością 60 kl./s. Koniec długiego czekania na pobranie gry z Internetu.

Usługa GeForce Now jest bezpłatna przez pierwsze trzy miesiące użytkowania dla wszystkich posiadaczy urządzeń Shield. Po tym okresie abonament kosztuje jedynie 9,99 EUR miesięcznie. Usługę oficjalnie uruchomiono w Europie w dniu 1 października 2015 roku.

Sercem urządzenia Shield jest procesor mobilny Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym Nvidia oraz 64-bitowym procesorem centralnym. To pierwsze urządzenie tego typu obsługujące nową generację wyświetlaczy Ultra HD (4K).

Urządzenie Shield jest wyjątkowo wszechstronne i oferuje między innymi:

- Pełną rozrywkę w jednym urządzeniu

- Wszystko w jakości 4K

- Niesamowite gry

- Najnowsze aplikacje i materiały

- Wbudowane funkcje Chromecast i Google Voice

- Systematyczne aktualizowanie oprogramowania

Ceny i dostępność

Shield (w wersji 16 GB) będzie kosztować 899 zł, natomiast wersja Shield Pro została wyceniona na 1299 zł. Cena opcjonalnego pilota Shield to 259 zł, podstawki - 149 zł, a dodatkowego kontrolera do gier Shield - 239 zł.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto