A A A

OK Google, zintegruj się z WhatsApp

10 września 2019, 11:30
Aplikacja WhatsApp została rozszerzona o opcję wybierania rozmów głosowych i wideo za pomocą Asystenta Google.
OK Google, zintegruj się z WhatsApp

WhatsApp jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Wielbiciele apki są regularnie rozpieszczani nowymi funkcjami, które mają zwiększyć wygodę jej używania. Najnowszą aktualizacją jest jeszcze lepsze zintegrowanie WhatsAppa z Asystentem Google. Do tej pory można było wysłać za pomocą Asystenta wiadomość tekstową przez WhatsApp – teraz będzie można także inicjować rozmowy audio i wideo. Funkcja jest już dostępna dla niektórych posiadaczy telefonu z Androidem.

Za pomocą komendy głosowej rozpoczynającej się standardowo od „OK Google” będziemy mogli zadzwonić lub rozpocząć wideokonferencję z wybranym kontaktem z listy WhatsAppa. Nowe opcje wdrażane są stopniowo dla różnych krajów. Nie wiadomo jeszcze, czy usługa integracji zostanie wprowadzona dla urządzeń, które nie pracują na systemie Android.

Poza zwiększeniem możliwości współpracy Asystenta z apką wprowadzane są także inne ulepszenia. Przeglądarkowa wersja aplikacji ma zyskać dobrze znane z wersji mobilnej „albumy zdjęć”. Przesłane fotografie nie będą już wyświetlane oddzielnie, ale w postaci wygodnego pakietu.

Właściciele iPhone'ów już mogą odsłuchiwać wiadomości audio bez otwierania WhatsAppa – warunkiem jest posiadanie apki w wersji Beta 2.19.91.1. Funkcja ma jednak wkrótce trafić do stabilnej wersji komunikatora. Pojawiają się również informacje o aplikacji WhatsApp dostosowanej do iPada.

fot. Google

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto