A A A

Ogromny wyciek danych z aplikacji Timehop

17 lipca 2018, 13:30
Właściciel Timehop potwierdził, że doszło do włamania w bazie, która zawiera dane firmy, w wyniku czego naruszone zostały informacje dotyczące użytkowników zebrane na serwerach aplikacji.
Ogromny wyciek danych z aplikacji Timehop

Zgodnie z oświadczeniem firmy, naruszenie zostało wykryte w ciągu dwóch godzin i 19 minut od czasu rozpoczęcia ataku, atakujący mieli jednak dostęp do części danych użytkowników, w tym nazwisk, adresów e-maile, numerów telefonów i kluczy dostępu, które łączyły profile społecznościowe użytkowników z Timehop.

Przyczyną naruszenia było środowisko przetwarzania w chmurze podatne na zagrożenia oraz konto bez dwuetapowego uwierzytelniania.

„Włamanie miało miejsce poprzez wymuszenie dostępu do naszej chmury", czytamy w oświadczeniu. „Konto w chmurze nie było chronione przez autoryzację wieloetapową. Podjęliśmy teraz kroki, które obejmują uwierzytelnianie kilkuetapowe, aby zabezpieczyć naszą autoryzację i kontrolę dostępu do wszystkich kont".

Firma zapewnia posiadaczom kont, że nie naruszono żadnych wiadomości, danych finansowych, zdjęć ani postów w mediach społecznościowych.

„Zapewniamy, że żadne z waszych wpisów w mediach społecznościowych i zdjęć, które przechowuje Timehop nie było udostępnione", powiedział Timehop. „Nie mamy powodów, aby podejrzewać, że któreś z kont zostało przechwycone bez autoryzacji".

„Niezależnie od zabezpieczeń, jakie oferują nam portale, powinniśmy mieć na uwadze, czym dzielimy się w mediach społecznościowych i jakie dane podajemy w aplikacjach na naszych urządzeniach. Szybka reakcja na wykryte zagrożenie jest kluczowe dla ochrony danych użytkowników" komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken"

Jako środek zapobiegawczy zastosowano dezaktywację kluczy dostępu, a użytkownicy wylogowali się ze swoich kont. Firma współpracuje z ekspertami w zakresie egzekwowania prawa i bezpieczeństwa, aby zmniejszyć negatywne skutki tego zdarzenia. Zapewniają również użytkowników, że żadna z ich danych karty kredytowej lub danych finansowych nie była przechowywana na ich serwerach, ani też dane o lokalizacji, adresy IP lub kopie ich profili i treści.

Timehop jest aplikacją do zbierania kopii zdjęć użytkowników i postów z portali społecznościowych oraz z Dropbox i udostępnia ich online.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto