A A A

OneDrive z miliardem pobrań na Androidzie

10 września 2019, 11:10
Chmura Microsoftu osiągnęła gigantyczną popularność na Androidzie. I to pomimo preinstalowanej aplikacji konkurenta.
OneDrive z miliardem pobrań na Androidzie

Microsoft może pochwalić się sporym sukcesem mobilnej wersji usługi OneDrive. Aplikację służącą do przechowywania plików na dysku wirtualnym (w tzw. chmurze) pobrał z Google'a ponad miliard użytkowników urządzeń z Androidem.

To gigantyczny sukces - tym większy, że na Androidzie Microsoft ma przecież silnego rywala w postaci usługi Dysk Google, preinstalowanej w praktycznie wszystkich telefonach z systemem giganta z Redmond. Ostatnio jednak Google podpisał umowę z Samsungiem, na mocy której OneDrive będzie preinstalowany również w telefonach Koreańczyków.

Popularność tej usługi rośnie - połowa pobrań przypada na ostatnie 12 miesięcy. To przy okazji również dowód na wzrastające zainteresowanie chmurą. Tylko z OneDrive korzysta prawie co siódmy mieszkaniec globu, a są przecież jeszcze również popularne Google Drive i Dropbox.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto