A A A

Open Source Day 2019 – program konferencji

10 maja 2019, 10:50
Open Source Day 2019 już 14 maja. Co w agendzie 12. edycji konferencji?
Open Source Day 2019 – program konferencji

Jakie są możliwości najnowszych systemów bazujących na oprogramowaniu otwartoźródłowym. Jak można z nich skorzystać np. w dbaniu o bezpieczeństwo infrastruktury IT przedsiębiorstwa? W jaki sposób open source pomaga w rozwijaniu mechanizmów sztucznej inteligencji? Jakie wyzwania stoją przed osobami korzystającymi z oprogramowania open source? Tego będzie można dowiedzieć się podczas 12. edycji konferencji Open Source Day, która odbędzie się już 14 maja w Warszawie. Na uczestników czeka 9 sesji technicznych podzielonych na 3 bloki tematyczne, na które składać się będzie 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym i aktualnym kierunkom rozwoju branży IT.

Pierwszy blok obejmuje takie zagadnienia jak: automatyzacja, konteneryzacja, wirtualizacja i cloud computing. Podczas specjalnej sesji technicznej eksperci firmy Red Hat przedstawią najnowszą odsłonę systemu operacyjnego „do zadań specjalnych" – Linuksa klasy enterprise. Drugą ścieżką tematyczną jest bezpieczeństwo oraz monitoring sieci/infrastruktury IT. Jedna z sesji będzie stanowić przegląd funkcji najnowszej wersji Zabbix, czyli w pełni open source'owego, systemu przeznaczonego do monitoringu. Trzeci blok tematyczny jest natomiast poświęcony rozwojowi oprogramowania z wykorzystaniem open source.

W tym roku impreza odbędzie się na warszawskim stadionie Legii. Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać pod adresem: https://opensourceday.pl/

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto