A A A

Opera z obsługą HTML5 i WebM

16 czerwca 2010, 09:53
Opera z obsługą HTML5 i WebM

Opera wydała wersję testową swojej przeglądarki, która wprowadza obsługę filmów wideo w formacie WebM oraz niektóre z funkcji standardu HTML5. Oprócz tego zawiera kilka poprawek i usprawnień.

WebM jest nowym formatem multimedialnym, składającym się z kodeka Ogg Vorbis dla dźwięku oraz VP8 dla wideo. Został on zaprezentowany przez Google w zeszłym miesiącu i od razu spotkał się z zapewnieniem o jak najszybszym wdrożeniu go przez producentów przeglądarek. Przewagą WebM nad innymi formatami jest to, że jest on udostępniany na zasadach licencji BSD, czyli open source.

Funkcje HTML5 zaimplementowane w tym wydaniu przeglądarki zawierają obsługę aplikacji webowych w trybie offline, wątków Web Worker oraz geolokalizacji.

Wraz z tym wydaniem domyślną wyszukiwarką na stronie szybkiego wybierania stał się Bing Microsoftu.

Wszystkie informacje na temat testowej wersji Opery znaleźć można pod adresem http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/06/14/html5-and-then-some.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto