A A A

Opowiedz dowcip pecetowi

2 sierpnia 2007, 11:20
Opowiedz dowcip pecetowi

Dwójka naukowców z uniwersytetu w Cincinnati - Lawrence Mazlacki i Julia Taylor - opracowała roboczą wersję oprogramowania, które pozwala komputerowi rozumieć opowiadane przez człowieka dowcipy. Na program składa się baza wyrazów (często pojawiających się w dowcipach) wraz z ich znaczeniem w odniesieniu do kontekstu zdania. Komputer rozpoznaje słowa wypowiedziane przez człowieka i określa, czy opowiada on dowcip. Jeżeli w żarcie użyto słowa nieujętego w bazie wyrazów, komputer poszukuje w niej słów o podobnym brzmieniu, a następnie sprawdza ich znaczenie.

Program wymaga dopracowania - na razie rozpoznaje tylko proste dowcipy. Miną długie lata, nim będzie w stanie rozpoznać ironię albo czarny humor.

Źródło: The Inquirer


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto