A A A

Orange FunSpot - pomysł na darmowe Wi-Fi

23 września 2013, 16:04
Orange FunSpot - pomysł na darmowe Wi-Fi

Orange FunSpot jest teraz dostępne w całym kraju. Co to za rozwiązanie? To darmowy dostęp do sieci Wi-Fi dla abonentów neostrady. Jak to działa?

Sieć Orange FunSpot tworzą modemy Livebox użytkowników Neostrady, którzy udostępniają sygnał Wi-Fi pozostałym członkom utworzonej w ten sposób społeczności. W sumie w całym kraju jest ich około 400 tysięcy. Modemy Livebox działające w ramach Orange FunSpot dzielą sygnał Wi-Fi tworząc dwie odrębne sieci. Osobną, zabezpieczoną sieć prywatną użytkownika, przeznaczoną wyłącznie do korzystania z internetu w domu oraz drugą, całkowicie odseparowana sieć zewnętrzna dostępną dla członków społeczności Orange FunSpot. Taki podział pasma Wi-Fi zapewnia pełne bezpieczeństwo domowego internetu.

Orange FunSpot działa na zasadach społecznościowych - sieć tworzą jej użytkownicy. Im więcej osób będzie chciało podzielić się niewielką częścią swojego łącza internetowego, tym większy będzie zasięg ich wspólnej sieci oraz korzyści jakie odniosą. Sieć Orange FunSpot działa już od miesiąca na terenie Warszawy, a od 20 września jest dostępna w całym kraju. Orange twierdzi, że zainteresowanie FunSpot w stolicy rośnie z dnia na dzień .

Orange Polska przygotowała specjalną aplikację mobilną dla systemu Android, która ułatwia korzystanie z Orange FunSpot. Dzięki mapie zasięgu można znaleźć punkty Orange FunSpot w okolicy oraz połączyć się z internetem, bez każdorazowego wpisywania hasła. Po powrocie do domu aplikacja przełączy się automatycznie na korzystanie z internetu w domowej sieci Wi-Fi. Wkrótce będzie dostępna także aplikacja na urządzenia z systemem iOS. Aby dołączyć do społeczności trzeba być użytkownikiem liveboxa, zalogować się do swojego konta na Orange.pl i aktywować Orange FunSpot. Udostępnianie pasma publicznego nie wymaga wprowadzania przez klientów żadnych zmian w ustawieniach sprzętu. F

unkcjonalność Orange FunSpot jest włączona automatycznie i w każdej chwili można ją wyłączyć.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto