A A A

PDF formatem ISO

3 lipca 2008, 13:15
PDF formatem ISO

PDF – Portable Document Format, jeden z najpopularniejszych formatów do publikacji elektronicznych, od lat promowany przez firmę Adobe, która go opracowała, przeszedł pomyślnie proces standaryzacji. Organizacja ISO poinformowała o publikacji standardu o nazwie ISO 32000-1.

Nowy standard ISO 32000-1 bazuje na wersji 1.7 PDF opracowanej przez Adobe. Zgodnie ze słowami Kevina Lyncha z Adobe, przekazanie pełnej dokumentacji dotyczącej formatu PDF organizacji standaryzacyjnej stanowi istotny krok w strategii "otwarcia" oprogramowania. Dodał też, że wiele rządów i organizacji wymaga otwartych formatów danych, więc przekazanie specyfikacji PDF organizacji standaryzującej cieszącej się powszechnym uznaniem wpłynie znacząco na rozwój PDF, który ewoluował przez ostatnie 15 lat.

Ponieważ specyfikacja standardu "ISO 32000-1, Document management - Portable document format" jest publicznie dostępna (nie za darmo – koszt to równowartość 370 franków szwajcarskich) za pośrednictwem narodowych instytutów ISO (w Polsce zajmuje się tym PKN), to możemy się spodziewać wielu rozwiązań opartych na tym standardzie i wcale nie muszą to być programy marki Adobe.

Źródło: ISO


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto