A A A

Płytka Arduino 101 trafia w ręce innowatorów

20 października 2015, 07:20
Intel wspólnie z założycielami Arduino zapowiedział wprowadzenie Arduino 101 (w Stanach Zjednoczonych) i Genuino 101 (w innych krajach) — atrakcyjnej cenowo płytki deweloperskiej idealnej dla początkujących programistów oraz uczniów i studentów.
Płytka Arduino 101 trafia w ręce innowatorów

Dzięki zaawansowanym funkcjom modułu Intel Curie płytka Genuino 101 nadaje się nie tylko do celów edukacyjnych, lecz także do tworzenia prototypów urządzeń podłączonych do sieci. Jej cena jest porównywalna z cenami najprostszych płytek mikrokontrolera dostępnych obecnie na rynku (30 USD). Płytka wyposażona jest w akcelerometr, żyroskop i łączność Bluetooth Smart, by umożliwiać opracowywanie inteligentnych urządzeń podłączonych do sieci.

Płytka stanowi jedno z rozwiązań otwartej platformy elektronicznej Arduino, która łączy w sobie ogólnodostępne projekty sprzętu, szeroki wybór komponentów rozszerzających pochodzących od innych producentów oraz środowisko programistyczne, w którym każdy może w prosty sposób tworzyć interaktywne projekty.

Płytka z modułem Intel Curie będzie również stanowić narzędzie do tworzenia prototypów dla uczestników America's Greatest Makers - nowego talent show transmitowanego na żywo w kanałach telewizyjnych i platformach cyfrowych sieci Turner Broadcasting w 2016 r. Jego producentem jest Mark Burnett, dyrektor generalny United Artists Media Group.

Arduino 101 dla szkół

Płytka Arduino 101 będzie włączona w program kursu z zakresu physical computingu (czyli tworzenia interaktywnych przedmiotów) pt. Creative Technologies in the Classroom (Kreatywne technologie w szkole), opracowanego i przetestowanego przez Arduino i wprowadzonego obecnie w ponad 300 szkołach. CTC to pierwszy na świecie kurs physical computingu dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Udostępnia on nauczycielom narzędzia i wsparcie potrzebne do wejścia w świat programowania, elektroniki i mechaniki. W najbliższych latach Intel będzie blisko współpracować z Arduino w zakresie wdrożenia programu CTC w szkołach i uczelniach na całym świecie. Arduino 101 będzie kształtować kolejne pokolenie informatyków, przedsiębiorców i innowatorów.

Płytka Arduino 101 będzie dostępna w pierwszym kwartale 2016 r., a jej sugerowana cena detaliczna wyniesie 30 USD. Płytka będzie produkowana przez Intela i sprzedawana pod marką Arduino 101 w Stanach Zjednoczonych oraz Genuino 101 w innych krajach.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto