A A A

Podziel się z Instagramem swoją datą urodzenia

31 sierpnia 2021, 07:50
Korzystanie z serwisu nie będzie możliwe, jeśli nie podasz daty urodzenia. Wszystko to dla bezpieczeństwa młodych osób.
Podziel się z Instagramem swoją datą urodzenia

Trafniejsze reklamy i więcej ochrony

Platforma chce wykorzystać te informacje, aby, jak czytamy w firmowym blogu, „tworzyć nowe funkcje bezpieczeństwa dla młodych osób i zapewnić właściwe treści odpowiedniej grupie wiekowej". Instagram będzie prosił użytkownika o podanie daty urodzenia w momencie otwarcia aplikacji; a jeśli ten tego nie zrobi, przypomni mu o tym kilka wyskakujących powiadomień. Podanie daty urodzin będzie niezbędne, by dalej korzystać z serwisu. Wprowadzona zmiana ma pomóc Instagramowi wyświetlać trafniejsze reklamy.

A co z użytkownikami, którzy wprowadzą fałszywą datę urodzenia? Rzecznik platformy poinformował, że Instagram opracowuje nową technikę, która rozwiąże tego rodzaju problemy.

W ostatnim czasie serwis wprowadził kilka innych zmian, które mają zwiększyć ochronę młodych osób korzystających z platformy. Przykładowo, od marca 2021 r. algorytmy Instagrama nie pozwalają osobom dorosłym wysyłać wiadomości do osób, które ich nie obserwują, a mają mniej niż 18 lat. .

fot. Instagram


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto