A A A

Polak finalistą konkursu programistycznego Google

28 lutego 2013, 16:37
Polak finalistą konkursu programistycznego Google

Przemysław Buczkowski z Nowego Sącza został jednym  z 20 finalistów konkursu Google Code-in 2012. Promowanie matematyki i informatyki oraz wprowadzenie młodzieży w świat programowania to główne cele konkursu.

W tegorocznej edycji wzięło udział 334 uczestników w wieku 13-17 lat, reprezentujących 36 krajów. Przez 7 tygodni rozwiązywali oni liczne zadania pod okiem 10 partnerskich organizacji zajmujących się oprogramowaniem open source. Uczestnicy zrealizowali w sumie 1925 zadań konkursowych, na podstawie których mentorzy wytypowali 20 finalistów. Przemek Buczkowski pracował z organizacją Haiku.

Finaliści rozwiązali łącznie 576 imponujących zadań, od tak ambitnych, jak system adnotacji do rozpoznawania twarzy podczas akcji ratunkowych w czasie katastrof, przez przygotowanie kursów wideo dotyczących oprogramowania open source, nad którym pracują dane organizacje, po pisanie skryptów do budowania tabeli MySQL.

W ramach nagrody laureaci pojadą pod koniec kwietnia do głównej siedziby Google w Mountain View w Kalifornii, pod opieką swojego rodzica lub opiekuna prawnego. Podczas 4-dniowej wizyty uczniowie wezmą udział w ceremonii wręczenia nagród, będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z inżynierami z Google oraz zwiedzą pełne atrakcji San Francisco. Wyjazd będzie również doskonałą okazją do poznania innych młodych osób zainteresowanych tematyką kodowania i rozwoju oprogramowania open source.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto