A A A

Power-Grid - steruj komputerem za pomocą smartfona

24 października 2013, 08:14
Power-Grid - steruj komputerem za pomocą smartfona

Darmowa aplikacja Power-Grid od firmy Roccat weszła właśnie w fazę otwartych betatestów, i jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Oprogramowanie składa się z aplikacji na smartfon, która współpracuje z systemami iOS oraz Android, a także z programu host do zainstalowania na PC z systemem Windows.

Technologia ta zmienia smartfon w zaawansowany pilot zdalnego sterowania, który użytkownik może dowolnie konfigurować. Power-Grid pozwala na wprowadzenie różnorodnych ustawień od dostosowania systemu Windows, po używanie makro w popularnych grach jak StarCraft II czy League of Legends. Gracze mogą stworzyć swoje własne polecenia, ustawienia, skróty, itp., by jak najlepiej dopasować aplikacje do swoich potrzeb. Na stronie aplikacji można znaleźć gotowe ustawienia i bazy danych. W późniejszym czasie wspomniane bazy danych będzie można w łatwy sposób importować i eksportować dzięki funkcji w oprogramowaniu Power-Grid.

Power-Grid wykorzystuje WiFi by połączyć smartfon do komputera PC. Oznacza to, że polecenia z telefonu są wykonywane na PC w czasie rzeczywistym. Informacje z gier i oprogramowania są również na bieżąco wyświetlanie w telefonie, więc może on posłużyć jako drugi ekran. Aby w pełni wykorzystać potencjał Power-Grid, Roccat udostępnił SDK (software development kit). Dzięki niemu zarówno profesjonalni programiści, twórcy gier, jak i amatorzy będą mogli stworzyć unikalne i innowacyjne ustawienia.


Czas trwania otwartych betatestów nie został jeszcze sprecyzowany. Firma Roccat, dzięki wsparciu i opinii fanów będzie na bieżąco dodawać nowe funkcje i optymalizować całą aplikację.

Power-Grid nie wymaga peryferiów od Roccat. Jedynym warunkiem, by móc korzystać z aplikacji jest posiadanie smartfonu z iOS lub Androidem. W 2014 roku Roccat wypuści na rynek nowy sprzęt, który będzie w pełni wykorzystywał potencjał i możliwości Power-Grid.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto