A A A

Powstał nowy test 3DMark dla raytracingu

4 listopada 2020, 15:00
Producent popularnego benchmarku opublikował nowy test.
Powstał nowy test 3DMark dla raytracingu

Przetestuj swoją kartę

Firma UL Benchmark, twórca aplikacji 3DMark, opublikowała właśnie nowy benchmark o nazwie DirectX Raytracing feature test. Nietrudno wywnioskowć, że chodzi o sprawdzanie wydajności kart graficznych w produkcjach wykorzystujących raytracing. Animacja testuje głównie wydajność modułów karty odpowiadających za generowanie promieni.

 

Najbardziej wymagający

Nie jest to pierwszy benchmark stworzony dla tej technologii. Wcześniej powstał Port Royal, który został rozbudowany o obsługę technologii DLSS. Kluczowa różnica polega jednak na tym, że w odróżnieniu od poprzednika, omawiany tutaj test nie korzysta ze standardowych metod rasteryzacji. Dawniej wygenerowana innymi metodami scena była tylko uzupełniona dodatkowymi efektami, tu natomiast jest generowana w pełni za pomocą raytracingu i rysowana w jednym przejściu.

Oznacza to, że DRft stale się najbardziej wymagającym ze wszystkich stworzonych do tej pory przez UL Benchmark. Jeżeli chodzi o jego dostępność, został włączony w skład sprzedawanego już od jakiegoś czasu rozszerzenia aplikacji 3DMark zatytułowanego Port Royal. Już teraz mogą więc z niego skorzystać wszyscy, którzy nabyli wspomniany dodatek.

Fot. UL Benchmark


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto