A A A

Prestigio ogłasza współpracę z Intelem - nowe smartfony w drodze

9 maja 2013, 08:18
Prestigio ogłasza współpracę z Intelem - nowe smartfony w drodze

Prestigio rozwija linię smartfonów Prestigio MultiPhones o dwa modele z procesorami firmy Intel, która swoje wieloletnie doświadczenie na rynku procesorów do komputerów stacjonarnych przenosi na urządzenia mobilne.

- Jedną z kluczowych kwestii dotyczących smartfonów jest jednostka napędowa, w oparciu o którą działają wszystkie aplikacje i system operacyjny. Prestigio nie chce uczestniczyć w wyścigu na ilość zaimplementowanych rdzeni. Wolimy podjąć współpracę z uznanym dostawcą procesorów, którego wiedza i doświadczenie pozwalają konstruować napędy maksymalnie zoptymalizowane i dostosowane do parametrów urządzenia - podkreśla Dariusz Rylski, product manager marki Prestigio.

Portfolio mobilnych urządzeń zasilą dwa modele z Intelem na pokładzie: PAP7470 oraz PAP5430. Nowe smartfony wyposażone są w wyświetlacze od 4,3 do 4,7 cala, matryce aparatu głównego o rozdzielczości 8 Mpix z sensorem BSI (Back Side Illumination) oraz system Android w wersji 4.1. MultiPhones z procesorem Intel Atom mają slot na jedną kartę SIM, co jest odejściem od dotychczasowej strategii marki, polegającej na promowaniu dual SIM-ów.

Producent zapewnia możliwość aktualizacji oprogramowania do nowych wersji systemu Android za pomocą funkcji OTA, a także upgrade’u preinstalowanych aplikacji poprzez autorskie rozwiązanie New Application Service Prestigio.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto