A A A

Problemy z zasięgiem w iPhonie 4 leżą po stronie oprogramowania

5 lipca 2010, 08:44
Problemy z zasięgiem w iPhonie 4 leżą po stronie oprogramowania

Od kiedy iPhone 4 pojawił się na rynku, użytkownicy zgłaszali wiele problemów w funkcjonowaniu telefonu. Jednym z nich było gubienie zasięgu, gdy użytkownik „źle” trzymał urządzenie. Do tej pory Apple twierdziło, że problemu nie ma – okazuje się jednak, że całkiem możliwe jest jego proste usunięcie poprzez aktualizację oprogramowania.

Wiele wskazuje na to, że problem tkwi w błędnym przeliczaniu poziomu zasięgu, czyli kwestii leżącej po stronie systemu operacyjnego iOS4. Z badania dokonanego przez Apple wynika, że telefon zawsze pokazuje o dwa poziomy za wysoką moc sygnału. Kiedy użytkownicy chwycą urządzenie, wartość ta spada, w obszarach o niskim zasięgu, do realnej. Użytkownicy nie wiedzą o tym, bowiem po odłożeniu iPhone’a zasięg jest znów zawyżony.

Apple planuje wydać w najbliższym czasie stosowną poprawkę.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto