A A A

Procesor Intel Core i7-8086K w limitowej edycji dla graczy

8 czerwca 2018, 07:10
Firma Intel świętuje 40. rocznicę powstania pierwszego procesora 8086! Z tej okazji na rynek trafi limitowana edycja procesora Intel Core i7-8086K ósmej generacji.
Procesor Intel Core i7-8086K w limitowej edycji dla graczy

Procesor Intel Core i7-8086K ósmej generacji powstał, aby upamiętnić wprowadzenie na rynek pierwszej jednostki opartej na architekturze x86 - mikroprocesora Intel 8086. Model ten trafił na rynek 8 czerwca 1978 r. jako pierwszy w historii procesor 16-bitowy oraz pierwsza jednostka zdolna do pracy w nowoczesnych komputerach osobistych.

Intel Core i7-8086K ósmej generacji

Nowy procesor Intel Core i7-8086K to przełomowy produkt pod wieloma względami. To pierwsza 6-rdzeniowa i 12-wątkowa jednostka wyposażona w zintegrowany układ graficzny firmy Intel umieszczony w gnieździe 1151, obsługującym zestawy instrukcji 64-bitowych.

To także pierwszy procesor w historii firmy Intel o częstotliwości taktowania pojedynczego rdzenia sięgającej 5 GHz w trybie turbo. Co więcej, procesor ten jest w pełni odblokowany, dzięki czemu użytkownicy mogą go podkręcać. Wyższe częstotliwości zegara zapewniają większą wydajność pojedynczego rdzenia, która doskonale sprawdzi się zarówno w obsłudze najbardziej wymagających gier - zapewniając stałą, wysoką liczbę klatek na sekundę - jak i podczas tworzenia materiałów graficznych czy wideo.

Poza wprowadzeniem architektury x86 procesor Intel Core i7-8086K upamiętnia także inny ważny moment w historii: 50. rocznicę powstania firmy Intel - wydarzenie, które zapoczątkowało stały rozwój branży technologicznej i nowatorskich rozwiązań.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto