A A A

Procesor komputerowy od Qualcomma?

26 czerwca 2018, 10:00
Według przecieków Qualcomm planuje zaprojektować układy przeznaczone dla komputerów.
Procesor komputerowy od Qualcomma?

W ostatnim czasie Qualcomm zaprezentował układ Snapdragon 850 - jednostkę w zamyśle przeznaczoną do komputerów osobistych. Nowsza wersja wspomnianego układu oznaczona numerem 1000 ma być jednak zupełnie inna: sam procesor zostanie bowiem zoptymalizowany tak, aby zapewnić możliwie największą wydajność oraz najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu komputera. Snapdragon 1000 będzie konkurował z procesorami Intel Core, które wykorzystują moc na poziomie 12W.

Nie wiadomo obecnie, kiedy Qualcomm zaprezentuje swój nowy układ, jednak Intel może mieć już powody do obaw. Amerykańska firma jest zaniepokojona rozwojem procesorów ARM przeznaczonych dla lekkich i przenośnych komputerów: wraz z premierą układu Snapdragon 1000 walka między producentami może się naprawdę zaostrzyć.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto