A A A

Programiści zarobili 60 miliardów dolarów na platformie App Store

11 stycznia 2022, 09:00
Koncern Apple podał wyliczenia zarobków autorów aplikacji za miniony rok.
Programiści zarobili 60 miliardów dolarów na platformie App Store

Ponad ćwierć miliarda dolarów od 2008 roku

App Store zaczął działać w 2008 roku i od tego czasu deweloperzy zarabiają na zamieszczanych w nim aplikacjach. Według wyliczeń koncernu Apple od początku uruchomienia sklepu do grupy tej trafiło ponad 260 miliardów dolarów. Rok temu podawana była kwota 200 miliardów, co oznacza, że tylko w 2021 roku programiści wzbogacili się o 60 miliardów dolarów.

Kwoty padają wysokie, mogłoby się więc wydawać, że wszyscy na sytuacji zyskują. Jednak deweloperzy nie są zadowoleni ze współpracy z App Store i stosowanych w nim systemów rozliczeń. Kwestia płatności za gry udostępniane w sklepie Apple'a trafiła nawet na wokandę sądową w USA. Więcej na ten temat można przeczytać w portalu The Verge.

Apple podaje w opublikowanym komunikacie, że z platformy App Store korzystało ponad 600 milionów osób tygodniowo w 175 krajach.

fot. Parampreet Chanana – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto