A A A

Przełom badaczy z Uniwersytetu Rice'a

16 grudnia 2019, 16:10
Algorytm MACH do zagadnień ekstremalnej klasyfikacji pomoże w dopasowaniu produktów w sklepie do naszych wymagań.
Przełom badaczy z Uniwersytetu Rice'a

Model MACH (merged-average classifiers via hashing) to algorytm typu 'dziel i zwyciężaj', który ma pomóc m.in. w lepszym wyszukiwaniu odpowiednio dopasowanych do wymagań szukającego produktów w sklepie. Narzędzie to ma też tłumaczyć nasz język na dowolnie wybrany.

Jedną z najważniejszych cech modelu MACH jest to, że nie wymaga on komunikacji pomiędzy procesorami. To wyróżnia system, gdyż standardowo trenowanie algorytmów tego typu odbywa się za pomocą nieustannej komunikacji pomiędzy parametrami – wszystkie procesory biorące udział w procesie  muszą więc być w ciągłym ruchu i dzielić się informacjami. System MACH oszczędza zasoby systemów do głębokiego uczenia się, ponieważ może przeprowadzić cały proces wyszukiwania przy wykorzystaniu jednego GPU.

Jak przyznaje profesor Anshumali Shrivastava, główny autor badania z Uniwersytetu Rice'a w Houston, czas treningu algorytmu jest w przypadku modelu MACH 7–10 razy krótszy, a potrzebna ilość pamięci 2–4 razy mniejsza niż w dotychczas wykorzystywanych systemach. – Nigdy wcześniej nie udało się opracować podobnego modelu – mówi Tharun Medini, doktorant biorący udział w badaniach.

fot. Markus Spiske/Unsplash

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto