A A A

Przetwornik cyfrowo-analogowy/wzmacniacz słuchawkowy

20 grudnia 2013, 08:40
Przetwornik cyfrowo-analogowy/wzmacniacz słuchawkowy

Konwerter USB DacMagic XS to przetwornik cyfrowo-analogowy USB i wzmacniacz słuchawkowy w jednym.

Konwerter USB DacMagic XS to dyskretne ulepszenie wyjścia dźwiękowego dowolnego komputera. Podłączenie do komputera PC lub Mac jednym kablem USB zapewnia zarówno zasilanie przetwornika, jak i transfer sygnału. DacMagic XS znacząco poprawia jakość każdego pliku cyfrowego, zarówno MP3, jak i plików audio wysokiej rozdzielczości (np., FLAC lub WAV), usług strumieniowych, filmów i gier.

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy gwarantuje wysokiej jakości przetwarzanie głębokiego basu oraz dziesięciokrotnie wyższą moc wyjściową niż w przypadku standardowego wyjścia słuchawkowego w laptopie. To przenośne urządzenie jest łatwe w użyciu i wystarczająco małe, aby zabierać je ze sobą zawsze i wszędzie. To jednak nie jedyna jego rola. Za jego pomocą można też podłączyć laptopa do domowego systemu hi-fi.

DacMagic XS został zbudowany tak, aby dawać radość przez długie lata, przede wszystkim dzięki wytrzymałej, aluminiowej obudowie. DacMagic XS zapewnia niski bas, klarowność i moc, jakich do tej pory w tego typu rozwiązaniach brakowało.

Większa przejrzystość

Cyfrowego dźwięku nie da się słuchać. Zanim taki dźwięk zostanie odtworzony, musi być w przetworniku cyfrowo-analogowym zamieniony na sygnał analogowy. To kluczowy proces w całym łańcuchu audio – dokładnie taki, w którym zespół firmy Cambridge Audio się specjalizuje. DacMagic XS jest mniejszy niż pudełko od zapałek, korzysta jednak z technologii wysokiej jakości konwerterów cyfrowo-analogowych Cambridge Audio mających klasyczne rozmiary. Nie jest przy tym przeznaczony jedynie dla audiofilów – na jego zastosowaniu skorzystać może dosłownie każdy, począwszy od młodych ludzi słuchających plików MP3, aż po wyrafinowanych melomanów gromadzących bezstratne pliki wysokiej rozdzielczości, profesjonalistów słuchających muzyki dzięki usługom strumieniowym, takim jak Spotify i Pandora, Skype, fani gier komputerowych i namiętnie oglądający filmy. Jeśli masz opłaconą subskrypcję na usługę wyższej jakości, DacMagic XS pozwoli usłyszeć to, za co płacisz, w każdym innym przypadku to są stracone pieniądze.

Więcej mocy

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy znacząco poprawia dynamikę dźwięku, zapewniając dziesięciokrotnie większą moc, niż ta, którą może zarządzać większość kart dźwiękowych, nawet w najdroższych laptopach. Nawet w najgłośniejszym otoczeniu usłyszysz więcej muzyki bez martwienia się o gwar i szum tła.

DacMagic XS wyposażony jest również w regulację poziomu głośności, którą łatwo ustawiamy za pomocą jednego palca. Co więcej, diody LED pokazują aktualną częstotliwość próbkowania, dzięki czemu zawsze wiadomo, czy w laptopie ustawiono właściwe parametry wyjściowe.

Większa wszechstronność

DacMagic XS dostarczy taką samą ilość szczegółów również w domowym zestawie hi-fi. Można go wykorzystać jako łącznik między laptopem i domowym wzmacniaczem audio, zapewniając wysoką jakość dźwięku z plików cyfrowych, ale bez problemów z gabarytami dużego przetwornika cyfrowo-analogowego.

Cena detaliczna 590 zł


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto