AktualnościRezerwacje do pierwszego multipleksu zebrane

Rezerwacje do pierwszego multipleksu zebrane

Wszyscy uprawnieni nadawcy złożyli wnioski o rezerwacje częstotliwości w tzw. pierwszym multipleksie - grupie kanałów telewizyjnych, które jako pierwsze rozpoczną nadawanie w cyfrowej technologii DVB-T.

Rezerwacje do pierwszego multipleksu zebrane

Wiadomo, że w pierwszym multipleksie nadawać będą kanały telewizji publicznej: TVP1, TVP2 i TVP Info. Zgodnie z ogłoszeniem wydanym 25 lutego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oprócz kanałów TVP o prawo nadawania w multipleksie mogły się ubiegać stacje, których sygnał obecnie dostępny jest naziemną drogą analogową, to jest TVN, Polsat, Puls i TV4.

Wszyscy oni złożyli wnioski. Jednocześnie telewizja Puls zapowiedziała, że będzie się ubiegać o rezerwacje dla dwóch kanałów tematycznych w drugim multipleksie.

Cyfrowe nadawanie telewizji DVB-T ma wystartować już za kilka miesięcy, we wrześniu 2009, i całkowicie zastąpi przesyłanie sygnału telewizyjnego drogą analogową do 2014 roku.

Źródło: Press

Wybrane dla Ciebie