A A A

Ruszyły testy trybu incognito dla map Google'a

20 września 2019, 12:30
Google rozpoczął testy korzystania z map w trybie incognito. Na razie tylko dla wybranych użytkowników.
Ruszyły testy trybu incognito dla map Google'a

Google ogłosił wreszcie długo oczekiwaną zmianę w swoich Mapach. Od teraz aplikacji możemy używać w trybie incognito. Firma zapowiedziała tę nowość już w maju br., ale dopiero teraz doczekaliśmy się większych konkretów. Użytkownicy zajmujący się testowaniem zmian w aplikacji zostali właśnie zaproszeni do testów nowego trybu.

Po włączeniu trybu incognito aplikacja przestaje zapisywać naszą lokalizację na serwerach Google'a. Informacje o pokonanej drodze są dostępne wyłącznie do momentu wyłączenia programu. Zapisywanie tras jest ciekawą opcją, jednak dzięki wyłączeniu tej funkcji możliwe jest ukrycie informacji o niektórych podróżach, co bywa czasem przydatne.

Nowa funkcja jest uruchamiana dosłownie za pomocą dwóch kliknięć i sygnalizowana czarnym paskiem u góry ekranu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy z trybu incognito będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy. Zapewne będzie to uzależnione od przebiegu testów.

fot. Google

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto