A A A

Samsung Galaxy Tab 2 w wersji 7 i 10.1-calowej wchodzą na rynek

8 czerwca 2012, 10:32
Samsung Galaxy Tab 2 w wersji 7 i 10.1-calowej wchodzą na rynek

Po debiucie nowego Samsunga Galaxy SIII na rynek wchodzą kolejne edycje tabletów z serii Galaxy TAB 2 - są to dwa produkty o przekątnej ekranu 7.0 i 10.1 cala.

Nowa seria tabletów – Galaxy Tab 2 została wyposażona w najnowszą wersję systemu operacyjnego Google Andorid 4.0. Zmodernizowany system umożliwia łatwiejszą obsługę i dostęp do szeregu nowych funkcji – tj. całkowicie przeprojektowanej galerii aplikacji, która ułatwia udostępnianie treści. Oprócz znacznie wyższej wydajności i krótszego czasu reakcji nowy system zapewnia obsługę łączności HSPA+ (odbieranie do 21 Mb/s, wysyłanie do 5.76 Mb/s) lub WiFi.

Galaxy Tab 2 7.0 został wyposażony w wyświetlacz WSVGA o rozdzielczości 600x1024 pikseli. Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM i do 8 GB pamięci użytkownika z możliwością powiększenia kartami pamięci microSD. Kompaktowe rozmiary urządzenia pozwalają na wykonywanie połączeń głosowych. Tablet został również wyposażony w dwie kamery – główną o rozdzielczości 3 MPIx z nagrywanie HD i drugą przednią do wideorozmów. O długi czas pracy urządzenia dba bateria Li-on o pojemności 4000mAh.

Większy brat - Galaxy Tab 2 z 10.1-calowym wyświetlaczem WXGA o rozdzielczości 1280x800 pikseli, również został wyposażony w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci użytkownika. Nie mogło zabraknąć również slotu kart microSD i baterii o pojemności 7000mAh.

Dzięki Samsung Hub użytkownik ma łatwy dostęp do multimedialnych treści. Samsung Music Hub to kompletne rozwiązanie sklepu muzycznego z dostępem do ponad 17 mln utworów. Ponadto Readers Hub zapewnia użytkownikom dostęp do ponad 2,3 mln e-booków, 3500 magazynów i ponad 2000 gazet w 51 językach, a Game Hub oferuje najnowsze i najlepsze gry dedykowane dla tych urządzeń.

Kolejną multimedialną funkcją tabletu GALAXY Tab 2 jest Samsung AllShare Play - nowa usługa udostępniania treści po raz pierwszy zaimplementowana we flagowym smartfonie Samsung Galaxy S III. AllShare Play pozwala użytkownikom odtwarzać na tablecie treść multimedialną z komputerów PC, innych urządzeń firmy Samsung, za pośrednictwem WiFi lub gdziekolwiek jesteś poprzez sieć 3G. Użytkownicy mogą również łatwo przenosić treść do innych urządzeń lub bezpośrednio do serwisów internetowych, grupowo pracować na wybranych treściach lub mieć pełen dostęp do plików i dysków sieciowych dostępnych na komputerze PC.

Tablety mogą również służyć jako urządzenia do wideopołączeń i wideokonferencji, co przydaje się podczas pracy biurowej. Funkcje B2B są wspomagane poprzez rozbudowany klient poczty ActiveSync, klient VPN, szyfrowanie danych i zdalne zarządzanie urządzeniem.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto