A A A

SanDisk microSDXC 128 GB - najpojemniejsza karta świata

24 lutego 2014, 16:50
SanDisk poinformował o wprowadzeniu nowej karty pamięci 128 GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I, będącej najpojemniejszą na świecie kartą pamięci microSD.
SanDisk microSDXC 128 GB - najpojemniejsza karta świata

Nowa karta SanDisk Ultra microSDXC, choć mniejsza od paznokcia, umożliwia zapis tysięcy piosenek i zdjęć oraz wielu godzin filmów na jednej wyjmowanej karcie pamięci. W rezultacie posiadacze smartfonów i tabletów mogą z nich korzystać bez obaw o ograniczenia pojemności.

Nowa karta SanDisk Ultra microSDXC jest przeznaczona do smartfonów i tabletów z systemem Android (tych, które obsłużą taką kartę).

Nowa wersja aplikacji SanDisk Memory Zone (dostępnej w serwisie Google Play w wersji beta) pozwala użytkownikom w prosty sposób przeglądać pliki z pamięci telefonu oraz archiwizować je w jednym łatwo dostępnym miejscu. Składnikiem tej aplikacji jest nowa funkcja OptiMem, która umożliwia przesyłanie starszych zdjęć i filmów z pamięci urządzenia z systemem Android na kartę microSD.

Nowa, 128-gigabajtowa karta microSDXC SanDisk Ultra jest 1000 razy pojemniejsza od pierwszej karty pamięci microSD o pojemności 128 MB, wprowadzonej w 2004 roku. Oznacza to, że jakościowy wzrost pojemności dokonał się w niespełna dekadę. Aby uzyskać 128 GB na wymiennej karcie microSD, firma SanDisk opracowała własną metodę nakładania 16 warstw pamięci o grubości kilkakrotnie mniejszej od włosa.

Dostępność

Karty pamięci SanDisk Ultra microSDHC/microSDXC są już dostępne na całym świecie w wersjach o pojemności od 8 GB do 128 GB.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto