A A A

Seria telewizorów LG Smart TV z systemem webOS

16 maja 2014, 06:40
W Polsce debiutują telewizory LG z nową platformą Smart TV korzystającą z systemu operacyjnego webOS. Na premiery składają się telewizory: UB850V, seria premium Full HD z modelami 55LB870V, 55LB730V, jak również średnia Full HD: LB670V, LB671V i LB650V.
Seria telewizorów LG Smart TV z systemem webOS

System webOS będzie występował w modelach telewizorów LG od serii LB630V i wyższych, proponowanych polskim konsumentom na rok 2014. Graficzny interfejs nowej platformy funkcji LG Smart TV pozwala na przełączanie, wyszukiwanie treści oraz instalowanie urządzeń. Główna idea webOS polega na upraszczaniu czynności wykonywanych przy przełączaniu dostępnych treści, dzięki czemu pozwala to na ich łatwiejsze wyszukiwanie i wybieranie. W szczególności, korzystając z menu Launcher użytkownicy mogą łatwo przeglądać usługi lub materiały, nie przerywając oglądania dotychczasowych treści.

Ponadto, sklep z aplikacjami LG Store zawiera treści dostępne w ramach platformy webOS, które są wygodnie podzielone na zakładki odpowiadające poszczególnym kategoriom.Telewizory z nowej linii LG SMART TV zapewniają szybki dostęp m.in. do aplikacji takich jak IPLA, IPLA Film, IPLA Sport, TVP VOD, HBO GO, Filmbox, YouTube, Skype, Euronews i wiele innych.

 

Wyższej serii Full HD Smart TV to modele 55LB870V oraz 55LB730V/ Najnowsza linia telewizorów LG LB870V posiada wbudowany soundbar w systemie głośnikowym 2.2 w podstawie telewizora, dzięki czemu ma on gwarantować (według producenta) dobrą jakość dźwięku przy zachowaniu wyjątkowej smukłości TV. Oba modele Full HD od LG zapewniają realistyczne kolory i ostry, wyrazisty obraz niezależnie od kąta patrzenia, za sprawą zaawansowanego panelu IPS. Technologia ta zapewnia szeroki kąt widzenia 178 stopni, dzięki czemu umożliwiają oglądanie obrazu o kolorach bliskich rzeczywistym praktycznie z każdego miejsca.

Najnowszej generacji matryce IPS pozwalają także na uzyskanie dużej płynności obrazu dzięki wysokiemu współczynnikowi MCI zastosowanemu w najnowszych modelach LG - LB870V (1000 MCI) oraz LB730V (800 MCI).

Nowe telewizory z linii LG Smart TV 2014 są już dostępne na polskim rynku.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto